Tarih: 20.12.2018 16:10
Haymana Belediyesi Konya kültür turları devam ediyor

Haymana Belediyesi Konya kültür turları devam ediyor

Haymana Belediyesi, Haymanalı bayanlara yönelik düzenlediği Konya turunun yoğun ilgi görmesi ve tura katılamayan kadınların isteği üzerine Konya’ya bir kültür turu daha düzenledi.

Turlardan 350 Haymanalı faydalandı

En son düzenlenen tura katılan 45 Haymanalı kadınla birlikte Haymana Belediyesi son bir ayda düzenlediği 3 turla 350 kişiyi Konya’ya götürmüş oldu.

Konya’da Mevlana Türbesi, Alaeddin Tepesi ve çarşıyı gezen hanımlar Konya’nın tarihi camilerinde öğlen ve ikindi namazlarını kıldı. Serbest zamanda da alışveriş yapan Haymanalı hanımlar yakınlarına Konya’nın meşhur lezzetlerinden ve hediyelik eşyalarından almayı ihmal etmedi.

Başkan Turgut “Kültür gezilerimizi devam ettirmeyi düşünüyoruz”

Vatandaşların düzenledikleri gezilere yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut “Sosyal Belediyecilik anlayışının bir gereği olarak vatandaşlarımızın olabildiğince kültür faaliyetlerinden yararlanmasını istiyoruz. Konya turumuzun vatandaşlarımızdan yoğun ilgi görmesi üzerine devam ettirmeye karar verdik. Son bir ayda 3 tur düzenledik. Vatandaşlarımız oldukça memnun kaldı. İnşallah bundan sonra da bu tür gezileri devam ettirmeyi düşünüyoruz.”dedi.

Haymanalı kadınlardan Başkan Turgut ve Belediyeye teşekkür

Geziden oldukça memnun kalan Haymanalı kadınlar da bu organizasyon için başta Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.