Tarih: 10.03.2015 14:20
Haymana Belediyesi Ulusal Geriatri Kongresine Katıldı

Haymana Belediyesi Ulusal Geriatri Kongresine Katıldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü işbirliğinde Türk Geriatri Vakfı ile Geriatri ve Gerontoloji Derneği tarafından Alzheimer Vakfı Geropsikiyatri Derneği’nin katkılarıyla düzenlenen “12. Ulusal Geriatri Kongresi ve 10. Geropsikiyatri Sempozyumu 2015” 5-8 Mart 2015 tarihlerinde Antalya Limak Limra Oteli’nde gerçekleşti.

Kongreye Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, Haymana Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet ÖZTAŞ, Haymana Belediye Başkan Yardımcısı Sevil BALCI ATAK ile Strateji ve Geliştirme Müdürü Suzan ERKAYA katıldılar. Kongrede Haymana Belediyesi tarafından kurulan stantta katılımcılara tanıtım broşürleri dağıtılırken, kaplıcaların sağlık yönünden önemi ve faydaları anlatıldı. Bilimsel bir şölen havasında geçen kongreye Haymana Belediyesi büyük ilgi gösterdi.

Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT; “ Dünyamız her geçen gün yaşlanmakta, yaşlanan dünya ile birlikte beklenen yaşam süresi uzamakta ve yaşlı insanların toplum içindeki oranı giderek artmaktadır. Termal Turizm konusunda zengin olan Haymanamız, yaşlıların ve onların sağlık sorunlarını çözebileceği ideal bir mekandır. Haymana Belediyesi olarak ilçemizi ziyaret eden yaşlılarımıza sağlık konusunda her türlü desteği vermeye hazırız.” dedi.