Tarih: 19.11.2018 13:48
Haymana Belediyesi ve BAŞKON’dan anlamlı proje

Haymana Belediyesi ve BAŞKON’dan anlamlı proje

Haymana Belediyesi ve Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu (BAŞKON) anlamlı bir projeye imza attı. Kitap okuma alışkanlığının artması için "Okumayı Yaygınlaştırma" projesinin tanıtım toplantısı Ankara'da gerçekleştirildi.
Proje ile ilk olarak Ankara sonrasında ise tüm Türkiye'de okuma alışkanlığının yaygınlaşması için çalışmalar yapılacak.

Önemli Konuklar
Önceki dönem Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Cumjuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Demokratik Sol Parti Eski Genel Başkanı Zeki Sezer, KahramanKazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk,
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Etimesgut Belediye Başkan Yardımcısı Recai Uçar, siyaset ve iş dünyasından önemli isimlerin katıldığı toplantının açılış konuşmasını BAŞKON Başkanı Mehmet Akyol yaptı. BAŞKON'un hedeflerinin çalışmak, üretmek ve okumak üzerine kurulduğunu belirten Akyol bu hedefler doğrultusunda önce Ankara'da sonra ise tüm Türkiye'de okuma alışkanlığını yaygınlaştırmaya çalışacaklarını söyledi.

Başkanlara Plaket
Gecede proje ortağı Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut'a ve projeye desteklerinden ötürü de KahramanKazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel'e plaket takdim edildi. Demirel'in plaketini Başkan Yardımcısı Recai Uçar aldı.

Başkan Turgut "Bu projede yer almaktan gururluyuz."
Haymana Belediyesi olarak "Okumayı Yaygınlaştırma Projesi"nde yer almaktan gurur duyduklarını ifade eden Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut "İşimizin zor olduğunun farkındayız, ne yazık ki ülkemizde okuma oranları çok düşük, bizler başta Ankara olmak üzere günden güne genişleyen bir çalışmayla ülkemizde okuma alışkanlığını geliştirmek için yola çıktık. Bu sayede hem gençlerimize hem ülkemize hem de milli kültürümüze katkı sağlamayı hedefliyoruz." dedi.