Tarih: 19.04.2020 13:09
Haymana Belediyesi’nden 500 koli yardım

Haymana Belediyesi’nden 500 koli yardım

Esnaf, taşeron işçi ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak

Haymana Belediyesi Corona virüs nedeniyle işyerleri kapatılan esnafa destek olmak amacıyla bu yıl hazırladığı ramazan kolilerinin 150 âdetini esnaflara dağıttı. Haymana Belediyesi ayrıca 150 adet yardım kolisi jeotermal ve belediye taşeron işçilerine ve 200 adet de ihtiyaç sahiplerine olmak üzere toplamda 500 adet yardım kolisi dağıtmış olacak.

Yardım malzemeleri de Haymanalı esnaflardan satın alındı

Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen dağıtıma Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut’un yanı sıra AK Parti Haymana İlçe Başkanı İsmail Can ve Haymana Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ali Sıvacı, Meclis Üyeleri Talip Kapıcı, Mehmet Aytaç ve esnaflar katıldı.  Burada esnaflara üzerinde Corona’yla mücadelede önemi olan 14 Kuralın yazılı olduğu ve 14 kalem malzemenin yer aldığı 150 adet yardım kolisi teslim edildi. Haymana Belediyesi bu yıl yardım kolilerinin içindeki malzemeleri Haymanalı esnaflardan alarak esnafa bir destek daha sağladı.

150 koli de jeotermal ve belediye taşeron işçilerine

Haymana Belediyesi esnafların yanı sıra kendi personelini de unutmayarak 150 koli de jeotermal ve belediye taşeron işçilerine dağıttı.

Sıvacı’dan Başkan Turgut’a teşekkür

Dağıtımın ardından yaptığı açıklamada Haymana Belediyesine ve Başkan Turgut’a teşekkür eden Haymana Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ali Sıvacı “Belediye Başkanımız Özdemir Turgut güzel bir jest yaparak bu yıl ramazan yardım kolilerin bir kısmını esnaflarımıza verdi. Ayrıca hazırlanan kolilerin malzemeleri de Haymana’daki esnaflarımızdan alındı. O yönden de esnafımıza desteği oldu. Belediyemize ve Başkanımıza şahsım ve esnaflarımız adına teşekkür ediyorum.”  dedi.

Başkan Turgut “Bu süreci birlikte ve birbirimize destek olarak atlatacağız”

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut Corona virüsle etkin bir şekilde mücadele ettiklerini belirterek mücadelelerinin sadece sağlıkla sınırlı olmadığını bu süreçte sosyal yardımlaşmaya önem verdiklerini belirtti. Yardımlarının süreceğini ifade eden Turgut “Tüm dünya zorlu bir süreçten geçiyor. Haymana Belediyesi olarak Corona ile etkin bir şekilde mücadele ediyoruz. Bu süreçte sosyal anlamda da çalışmalarımız sürüyor. Ramazan ayının yaklaşmasıyla bu yıl ardım kolilerimizi nasıl değerlendiririz dedik ve işyerleri kapanan esnaflarımıza da dağıtmayı uygun gördük. Yardım kolilerinin malzemelerini de yine Haymanalı esnaflarımızdan aldık. Jeotermal ve taşeron işçilerimizi de unutmadık. Bu süreci ancak birlik ve beraberlik içinde atlatabiliriz.” diye konuştu.