Tarih: 13.05.2018 21:45
Haymana Belediyesi’nden Anneler Günü etkinliği

Haymana Belediyesi’nden Anneler Günü etkinliği

Haymana Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Anneler Günü etkinliği yoğun ilgi gördü. Haymana Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen etkinliğin ev sahipliğini Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut’un eşi Sema Turgut yaptı.

Hanımların çiçeklerle karşılandığı etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Sema Turgut, bu anlamlı günde Haymanalı hanımlarla, annelerle bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek “Bugün burada anneler hakkında ne desek, ne anlatsak haklarını ödeyemeyiz. Bizleri doğuran, bugünlere getiren, hastalığımızda, üzüntümüzde sevincimizde hep yanımızda olan, kendinden çok bizleri düşünen bütün annelerimizin anneler gününü kutluyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” dedi.

Yılın Annesi Ayşe Nine

Her sene yılın annesini seçen Haymana Belediyesi bu sene Haymana’nın sevilen isimlerinden Ayşe Nine’yi yılın annesi seçti. Sema Turgut’un çiçek sunduğu Ayşe Nine’ye Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut’un hediyesi de takdim edildi.

Haymanalı sanatçılar Hünkar ve Çiğdem Doğan hanımları hem hüzünlendirdi hem coşturdu

Etkinlikte sahne alan sevilen sanatçılar Hünkar ve Çiğdem Doğan söyledikleri türkülerle salondakileri önce ağlattı sonra da coşturdu. Haymanalı kadınlar, sanatçıların söyledikleri türkülerle oyun havası oynayıp, halaylar çekti.