Tarih: 21.01.2016 16:41
Haymana Belediyesi’nden Bayırbucak Türkmenlerine Yardım Eli

Haymana Belediyesi’nden Bayırbucak Türkmenlerine Yardım Eli

Haymana Belediyesi Suriye’de devam eden iç savaştan etkilenen Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası düzenliyor.  AK Parti Ankara İl Başkanlığınca başlatılan ve Haymana Belediyesi’nin de destek verdiği kampanya 22-31 Ocak 2016 tarihleri arasında devam edecek. Kampanyaya Haymana Belediyesi başta olmak üzere Haymana’da bulunan sivil toplum örgütleri, termal otellerin, esnaf ve vatandaşların katkı sunması bekleniyor.

Konu hakkında bir açıklama yapan Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT “Suriye’de bir insanlık dramı yaşanıyor. Türkmenler, Araplar, Ezidiler, Kürtler bu insanlık dramında evlerinden, yurtlarından olup hayatlarını kaybediyor. Bu ağır kış şartlarında bizler de imkânlarımız dâhilinde bu kardeşlerimize elimizden gelen yardımı yapmaya çalışalım istedik. Tüm Haymanalı hemşerilerimin yardımlarını bekliyoruz.” dedi.

Haymana Belediyesi toplanan yardımlarla Bayır Bucak Türkmenlerine battaniye, ayakkabı, mont, çocuk bezi, kuru gıda alımı yapıp bu malzemeleri bir tırla Türkmenlere ulaştıracak.