Tarih: 09.12.2016 13:57
Haymana Belediyesi’nden Örnek Kampanya Dolar Bozdurana Hamam Bedava

Haymana Belediyesi’nden Örnek Kampanya Dolar Bozdurana Hamam Bedava

Amerikan Doları’nın Türk Lirası karşısında aşırı değer kazanması neticesinde ülke çapında bir “Dolar bozdurma” kampanyası başlatılmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine başlatılan kampanya kısa sürede çığ gibi büyüdü. Vatandaşların yanı sıra, iş dünyası, büyüklü küçüklü birçok firma, esnaf duyarlılığını göstermek ve piyasadaki doların ateşini düşürmek adına bu çağrıya uydu.
Haymana Belediyesi de bu kampanyaya destek amacıyla yaptığı  açıklamada dolarını bozdurana, kaplıcaya giriş ve Cimcime Otelde konaklama bedava olacak. Buna göre 100 Dolarını bozdurup makbuzunu getiren herkes kaplıcaya bir defalık bedava girecek. 1000 dolar bozduran ve yine makbuzla ispatlayan ise Cimcime Otel’de bir gece bedava konaklayacak. Bu kampanya sadece Haymana için değil, Türkiye’nin her tarafından gelecek vatandaşlar için de geçerli olacak.
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut; “Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına herkesi uymaya davet ediyorum. Bu milli bir meseledir. Dış güçlere karşı dik duruşumuzun bir göstergesidir. Bu millet 15 Temmuz’da nasıl dik durdu, her türlü fedakarlığı yaptı, kanı ile canı ile vatan için mücadele etti ise, bu defa da aynı kararlılıkla ve istekle bu sorunun da üstesinden gelecek, 7 düvele tek yumruk olduğunu gösterecektir.”