Tarih: 09.11.2018 09:32
Haymana cami cemaati üşümeyecek

Haymana cami cemaati üşümeyecek

Haymana Belediyesi tarafından ilçe merkezinde bulunan camilere kaplıca suyu ile taban ısıtması ve abdesthaneler için güneş enerji sistemi takıldı. 

 

Haymana merkezde bulunan 9  cami için kış tedbirleri alındı

Toki, Ali İhsan Kılınç, Ahi Evran, Cevher Dudayev, Culuk, Merkez, Yeşil ve Medrese Mahallesi Camilerine alttan ısıtma sistemi ile kaplıca sıcak suyundan  verildi.

Bir tek Paşa Camii’ne teknik sıkıntılar nedeni ile güneş enerjisi takılamadı. Ancak burası için de Boyler Sistemi ile kaloriferden sıcak su alınması sağlanarak sıcak su sorunu çözülmüş olacak.

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut yaptığı açıklamada şunları söyledi, "Camilerimizin alttan ısıtılması ile camii cemaatimizin kışın üşümesinin önüne geçmeyi hedefledik. Kaplıca suyumuz camilerimizin bir ucundan girip diğer ucundan çıkacak ve böylece kesinlikle su israfımız olmayacak. Ayrıca cami cemaatinin sıcak su ile abdest alması için güneş enerji sistemleri monte ederek bu sorunu da ortadan kaldırmış olduk. İlçemizde sert geçen kış şartlarında böylece camiye giden vatandaşlarımız üşümeden ibadetlerini yerine getirebilecekler. İlçemize hayırlı uğurlu olsun."