Tarih: 22.06.2015 14:10
Haymana Dernekler Federasyonunun İftarına Yoğun İlgi

Haymana Dernekler Federasyonunun İftarına Yoğun İlgi

Haymana Dernekler Federasyonu'nun düzenlediği geleneksel iftar yemeği, bu yıl da büyük bir katılımla gerçekleşti. İftar yemeğine siyaset, iş ve bürokrasi dünyasından birçok isim katıldı. Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, AK Parti Ankara milletvekilleri Jülide SARIEROĞLU, Murat ALPARSLAN, Bala Belediye Başkanı Halil İbrahim GÜRBÜZ, Haymana AK Parti İlçe Başkanı Rüstem KANDEMİR, Polatlı AK Parti İlçe Başkanı Gazi KARAOĞLU, Haymana Ziraat Odası Başkanı Halil İbrahim BALIKÇI katıldı. 

Yeni Yuvam Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen organizasyon, Federasyon Başkanı Avukat Murat Çelebi'nin konuşmasıyla başladı. Çelebi konuşmasında "Dernekler Federasyonu olarak hemşehri dernekleri bölgelerin kültürünü yaşatmakla kalmamalı; aynı zamanda hemşehrilerin Büyükşehir’e,  Büyükşehir kültürüne entegresini de sağlamalı diye düşünüyoruz. Bugünkü iftar yemeğimizin en önemli etkeni budur. Bugün burada öğrencilerimize burs verilmesine katkı sunan başta Kaymakamımız Turan ERDOĞAN ve Belediye Başkanımız Özdemir TURGUT olmak üzere tüm katılımcılara teker teker teşekkür ediyorum." dedi.

Çelebi'nin ardından söz alan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, "Federasyonumuzu bu güzel organizasyonu için kutluyorum. Haymana'nın gelişmesi için beraber çalışacağız. Önümüzdeki 11-12 Eylül’de 4. Sakarya Meydan Savaşı ve Haymana adlı sempozyumu gerçekleştireceğiz. Bu yıl Haymana’nın milli park olarak ilan edilmesi bu etkinliğimize daha büyük bir anlam kazandıracaktır. Haymanamızın kurtuluşunu bir şölen havasında kutlayacağız. Bir kampanya daha başlattık ‘Silah Atmayalım Hayatları Karartmayalım.’ Herkese sevgi ve saygılarımı iletiyorum." dedi.

Daha sonra söz alan Haymana Kaymakamı Turan Erdoğan ise "Haymana'da milli park ilan edildi. Bu kaplıca turizminin yanın sıra tarihi turizmi de geliştirecek. Ankaralılar için Haymana bir turizm bölgesi haline gelirse ne mutlu bizlere. Bu iş için dernekler ve dernekler federasyonuna görev düşmektedir." İfadelerini kullandı.

Erdoğan'dan sonra kürsüye gelen AK Parti Ankara Milletvekili Jülide SARIEROĞLU yaptığı konuşmada “Haymana’da 60 günlük seçim çalışmalarında gördüm ki Haymanalılar gerçekten candan insanlar. Mecliste Haymanalıların sesi olmaya çalışacağım.” İfadesini kullandı. AK Parti Ankara Milletvekili Murat ALPARSLAN’da bir konuşma yaptı.

İftar yemeğinden sonra Güzelcekale Derneği (GÜZ-DER)’ni ziyaret eden Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT burada Ankara’daki taksici esnafıyla sohbet etti. Keçiören’de ramazan etkinliklerinin yapıldığı alanda Ankaralılar Derneği standını gezen Başkan TURGUT burada 2. Bölge Ankara milletvekili Nevzat CEYLAN, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK ve Ankaralılar Derneği Genel Başkanı Celalettin ULUDAĞ ile sohbet etti.