Tarih: 15.06.2015 14:22
Haymana Eğitimine Desteğimiz Sürecek

Haymana Eğitimine Desteğimiz Sürecek

Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yılsonu semineri 15.06. 2015 tarihinde Haymana Belediyesi Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Haymana İlçe Jandarma Komutanı Ömer SEYHAN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, Haymana Emniyet Müdürü Serdal BİLGİN, Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver YURTDAŞ ve Haymana’da görev yapan öğretmenler ile kamu kurum ve kuruluşlarıyla, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Etkinlik, Balçıkhisar İlkokulu öğrencilerinin folklor gösterisiyle başladı. Daha sonra sahneye çıkan, Haymana Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ali Sait Çamlıca okuduğu şiirle konukları hüzünlendirdi.  Haymana’da görevli öğretmenlerin verdiği Türk Halk Müziği konseri izleyicilere keyifli anlar yaşattı.

Seminerde yılsonu değerlendirmesi yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver YURTDAŞ Haymana’da önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda önemli projelere imza attıklarını belirtti.  “ Ana-Kız okula projemizle okuma yazma bilmeyen kalmadı. ‘Haymana’nın Kardelenleri’ bizim onur projemiz. Bu ve birçok projede bizlerin yanında olan, desteğini esirgemeyen Haymana Kaymakamı Turan Erdoğan ve Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT’a destekleri için teşekkür ederim.” diyen YURTDAŞ öğretmenlere emekleri için teşekkür edip iyi bir tatil geçirmeleri temennisinde bulundu.

Daha sonra söz alan Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT Haymana Belediyesi olarak eğitime desteklerinin süreceğini ifade etti. Herkesin yolunun okuldan geçtiğini belirten ve özellikle kız çocuklarının eğitiminin önemine değinen Başkan TURGUT “ ‘Haymana’nın Kardelenleri’ projesini gerçekleştirenleri tebrik ediyorum. Çok başarılı ve önemli bir projedir. Biz de belediye olarak elimizden gelen desteği verdik ve bundan sonra da desteğimiz artarak sürecek.” diye konuştu.

Seminerde konuşan Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN öğretmenlerin toplum üzerinde en çok emeği geçen camia olduğunu söyledi. Eğitim sisteminin sadece öğretime değil eğitime de önem vermesi gerektiğini ifade eden ERDOĞAN “Eğitim sisteminin öncelikli amaçlarından biri özgüveni yüksek bireyler yetiştirmek olmalıdır.” dedi.

Törende Haymana milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eğitime verdikleri desteklerden ötürü Haymana İlçe Jandarma Komutanı Ömer SEYHAN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, Emniyet Müdürü Serdal BİLGİN, Haymana Devlet Hastanesi Başhekimi Tekin AKBABA, Haymana Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Köse, Balçıkhisar eski Belediye Başkanı Hacı ÖZKAN ve YONCA HES şirketler grubu adına Abidin Çelik’e plaket verildi.

PROF.DR. ZİYA SELÇUK’UN SUNUMU İLGİYLE İZLENDİ

Seminer, TED Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı ve Maya Okulları kurucusu Prof. Dr. Ziya SELÇUK’un “21. Yüzyılda Eğitim ve Eğitimde Anne- Baba Rolü” konulu bir sunum gerçekleştirmesiyle devam etti. Konukların büyük bir ilgiyle izlediği sunumda Prof. Dr. Ziya SELÇUK ilk defa çocukların bazı konularda yetişkinlerden daha çok şey bildiğini ve bunun daha önce hiç olmadığını söyledi. Öğrenciyle iletişimin önemine değinen Prof. Dr. Selçuk “Öğrenciyle hissi bağ kurmadan akademik bağ kuramazsınız. Öğretmen olarak mutlaka öğrencilerinizle aranızda bir bağ oluşturun.” dedi.

Büyük ilgi gören bu sunumun ardından Prof. Dr. Ziya SELÇUK’a Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver YURTDAŞ tarafından plaket ve deri üzerine işlenmiş bir tablo hediye edildi.