Tarih: 18.06.2015 14:58
Haymana Gönüllüsü Ak Parti Milletvekili Ertan AYDIN’dan Ziyaret

Haymana Gönüllüsü Ak Parti Milletvekili Ertan AYDIN’dan Ziyaret

Haymana konusunda hassasiyetiyle tanınan AK Parti’den Ankara 1. Bölge milletvekili seçilen Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Başdanışmanı Doç. Dr. Ertan AYDIN ilçemize teşekkür ziyaretinde bulundu.

ERTAN AYDIN KİMDİR ?

Doç. Dr. Ertan Aydın, ODTÜ'den lisans, Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden doktora derecesini aldı. 2000-2003 yılları arasında Harvard Üniversitesi’nde ve Dartmouth Üniversitesi’nde araştırmacı olarak bulundu. 2004-2012 yılları arasında Çankaya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde öğretim üyeliği yaptı. Son iki senedir Recep Tayyip Erdoğan'ın da siyasi işlerden sorumlu başdanışmanlığını yürüten Aydın, bu göreve Davutoğlu ile devam edecek. Aynı zamanda Pollmark Araştırma'nın ortağı olan Aydın'ın yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda yayınlanmış kitap ve makaleleri bulunmaktadır.

Haymana AK Parti ilçe teşkilatında partililerle bir araya gelen Ertan AYDIN son günlerdeki siyasi durum hakkında vatandaşlara bilgi verdi. Aday adaylığının başından beri Haymana halkından ve partililerden çok ilgi ve destek gördüğünü ifade eden AYDIN, Başta Belediye Başkanı Özdemir TURGUT ve ilçe teşkilatı ile son derece uyumlu bir çalışma dönemi geçirdiğini ifade etti. Haymana seçmeninin partisine yüksek oranda destek sağladığını bundan dolayı da herkese teşekkür ettiğini belirtti. TBMM’de Haymana’nın sorunlarının takipçisi olacağını söyleyen Ertan AYDIN Haymana için elinden gelen çabayı göstereceğini söyledi.

Toplantıda bir konuşma yapan Başkan Özdemir TURGUT “Bilgisiyle, donanımıyla yakından tanıma olanağı bulduğumuz Sayın Milletvekilimiz Ertan AYDIN kısa sürede Haymana’nın tüm sorunlarını yakından bilmekte ve takip etmektedir. Yol, doğalgaz ve milli park projeleri konusunda hassasiyetimizi bildiği için bu konuların sıkı takipçisi olacağını bizlere beyan etmiştir. Kendilerine hayırlı olsun diyor. Teşekkür ediyoruz.” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Rüstem KANDEMİR’de milletvekili seçilen AYDIN’a başarılar diledi.