Tarih: 05.09.2017 14:26
Haymana Kanal A ekranlarında

Haymana Kanal A ekranlarında

Kanal A televizyonun sevilen programlarından “Özlem’le Şehir ve Hayat” bu bayramı Haymana’da geçirdi.  Haymana’nın kültürünü, dünyanın bir numarası olarak tescillenen kaplıca sularının ve aynı zamanda Haymana Belediyesi’nin projelerinin tanıtıldığı program 9 Eylül Cumartesi akşamı 22.00’da Kanal A ekranlarında izleyicilerle buluşacak.

Programda, Haymana Belediyesi’nin bayram boyunca düzenlediği “Köyümüzde Şenlik Var” etkinliğinden keyifli karelerin yanı sıra başta tarihi milli park alanı olan Mangal Dağı Şehitliği ve diğer tarihi ve turistik yerlerinden de görüntülere yer verildi.  Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut Mangal Dağı Şehitliğinde verdiği röportajda Haymana’nın Kurtuluş Savaşındaki öneminden bahsederek, tarihi milli park hakkında bilgiler verdi.

Programda ayrıca Haymana’nın önemli iş adamlarından Ahmet Turgut ve deneyimli siyasetçilerinden Hüseyin Duman’da eski Haymana’yı ve anılarını anlattı. Haymana İlçe Milli Eğitim eski müdürü Enver Yurtdaş da Haymana tarihi hakkında bilgiler verdi.

Haymana’nın yöresel mutfağının da tanıtıldığı programda TRT sanatçısı Ramazan Cihan, Kültür Bakanlığı sanatçısı Şevket Kağıtçı ve Tülay Koç  yöresel türküleri seslendirdi.  Haymana Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Hünkar Burhan Doğan da Haymana Belediyesi’nin sanatsal projelerinden bahsetti.