Tarih: 17.03.2018 12:57
Haymana Kaplıcaları Moskova’yı ısıttı

Haymana Kaplıcaları Moskova’yı ısıttı

Rusya’nın en büyük ve en önemli turizm buluşması Moskova Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı (MITT) 25’inci kez kapılarını ziyaretçilerine açtı. Dünyanın En İyi Termal Suyu olarak tescillenmesinin ardından tanıtım çalışmalarına hız veren Haymana Belediyesi dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olan Moskova Turizm fuarında da Haymana’yı ve termal sularını tanıttı.

Katılımcılardan yoğun ilgi gören Haymana standını Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ve Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da ziyaret etti. Başkan Turgut “Haymana Kaplıcaları Termal Geliştirme ve Tanıtım Projesi”  hakkında her iki bakana bilgi verdi. “Dünyanın En İyi Termal Suyu” olarak tescillendiklerini belirtti. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ve Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Haymana’nın tanıtımı için üzerlerine düşen her türlü desteği vereceklerini belirtti.

Başkan Turgut Moskova Büyükelçiliğini ziyaret etti

Moskova’da Türkiye Büyükelçiliğini ziyaret eden Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut’a Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Hüseyin Lazip Diriöz ve Ticaret Müşaviri Hayri Murat Fertelli Haymana standına gelerek iadei ziyarette bulundu.

3 gün süren fuarda Haymana Belediyesi tarafından yaptırılan Rusça, İngilizce ve Türkçe kataloglar ile hediyelik eşyalar ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut Başbakanlık Tanıtma Fonu desteğiyle hazırladıkları “Haymana Kaplıcaları Termal Geliştirme ve Tanıtma Projesi” kapsamında Haymana’yı yurtiçi ve yurtdışında tanıtmaya devam edeceklerini ifade etti.