Tarih: 26.01.2017 23:12
Haymana Kaplıcalarının uluslararası arenadaki yolcuğu başladı

Haymana Kaplıcalarının uluslararası arenadaki yolcuğu başladı

 “Haymana Kaplıcalarının Dünya Yolculuğu Başlıyor.” sloganıyla ve Başbakanlık Tanıtma Fonu’nun desteğiyle önemli tanıtım ve reklam atağına kalkan Haymana Belediyesi, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMİTT) 3. kez katılıyor. İstanbul Beylikdüzü Tüyap fuar alanında 26-29 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuarın ilk günü oldukça yoğundu.

Haymana Belediyesi fuara; Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Öztaş, Talip Kapıcı ve Haymana Suyu Tanıtım Proje ekibiyle katıldı. Bu yıl, Haymana’da hizmet veren oteller de stand açarak Haymana Termal suyunun tanıtımına katkı sundular.

Her yıl olduğu gibi Ankara Valiliği, Ankara Kalkınma Ajansı, Ankara İl Kültür Turizm Müdürlüğü , Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri fuara Ankara standı altında katıldı.

Ankara Vali Yardımcısı Fatih Ahmet Kurt, uzun yıllardır Ankara turizmine de hizmet eden Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Doğan Acar, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ile Haymana standını ziyaret etti. Haymana kaplıcaları ve projeleri hakkında bilgi aldı. Vali yardımcısı Kurt ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Acar, Başkan Turgut ile diğer ilçe standlarını da dolaştı.

Başkan Turgut’tan İstanbul Valisi’ne Haymana Tanıtım Seti

Fuar alanını gezen İstanbul Valisi Vasip Şahin Ankara standına uğradı. Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ile bir süre sohbet eden Vali Vasip Şahin’e Başkan Turgut tarafından Haymana Tanıtım seti hediye edildi.  İstanbul Valisi Vasip Şahin’e Haymana kaplıcalarından bahseden Başkan Turgut, bu yıl önemli bir tanıtım atağına kalktıklarını ifade ederek bu tanıtımın ulusal sınırları aşıp uluslar arası boyutlarda da devam edeceğini belirtti.

Daha sonra Haymana standına geçen Başkan Turgut burada ziyaretçilerle ilgilendi. Uluslar arası ve ulusal basına röportaj veren Başkan Turgut, Haymana Kaplıcalarının öneminden bahsederek yerli ve yabancı turistleri Haymana’ya davet etti.

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut daha sonra fuarda stand açan Haymana Otellerini ziyaret etti.