Tarih: 11.06.2015 14:21
Haymana Meslek Yüksek Okulu 4. Dönem Mezunlarını Verdi

Haymana Meslek Yüksek Okulu 4. Dönem Mezunlarını Verdi

Ankara Üniversitesi Haymana Meslek Yüksekokulu öğrencileri diploma sevincini aileleri ve hocalarıyla ile paylaştı. Haymana Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılan mezuniyet törenine bürokrasi, öğretim üyeleri, öğrenciler ve velileri ile Haymana’daki Sivil Toplum Kuruluşlarının yöneticileri büyük ilgi gösterdi.

Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Garnizon Komutanı Ömer SEYHAN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, Emniyet Müdürü Serdal BİLGİN, Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Berahitdin ALBAYRAK, Haymana Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Birkan SONEL TUR ve Ankara Üniversitesi Türk İnkilap Tarihi Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Timuçin Faik ERTAN ile çok sayıda öğretim Üyesi ve Ankara’ya bağlı ilçe Meslek Yüksekokul müdürleri, öğrenciler ve velileri törende hazır bulundu.

Törende açılış konuşmasını gerçekleştiren Haymana Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Birkan SONEL TUR, Kaymakamlık ve Belediye ile son derece iyi ilişkiler içerisinde olduklarını, özellikle Haymana Belediyesine okullarına verdikleri destekten dolayı teşekkürlerin belirtti.

Törende söz alan Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN “Meslek Yüksek Okulu ile birlikte çalışmaktayız. Servis sorununa çözüm bulacağız. Öğrencilerimizin ilçemizde barınma sıkıntısı yaşamaması için elimizden geleni yapıyoruz. Yurt inşaatı bazı sıkıntılarla karşılaştı. Bu sorunları aştık. 1-2 ay içinde tamamlayıp yeni eğitim-öğretim yılına yetiştireceğiz.” diye konuştu.

Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT Haymana Belediyesi olarak Meslek Yüksekokuluna ellerinden gelen yardımı yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini belirtti. “Önceliğimiz öğrencilerimizin ulaşım ve konaklama sorunlarını çözmek. Ayrıca öğrencilerimizin uygulama yapacağı Yaşlı Bakımevi’nin bir an önce tamamlanması için elimizden gelen desteği veriyoruz.” Başkan TURGUT Haymana Meslek Yüksekokulunda daha fazla bölüm ve programın açılmasını istediklerini belirtti.

Daha sonra söz alan Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Berahitdin ALBAYRAK Cumhuriyetin ilk üniversitesi olarak Kurtuluş Savaşı’nın son kalesi olan Haymana’da bulunmaktan kıvanç duyduklarını belirtti. Haymana’da kalıcı olmak istediklerini belirten Prof. Dr. ALBAYRAK “Biz şu an kullandığımız binada kiracıyız. Sayın Kaymakam ve Belediye Başkanından ricam bizi Haymana’nın yerlisi yapmaları, bu güzel ilçede ev sahibi olmamızı sağlamalarıdır.” dedi.

Tören dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verilmesi ve diploma dağıtılmasıyla sona erdi. Törenin ardından Midas Otelde protokolün katılımıyla bir resepsiyon düzenlendi.