Tarih: 27.05.2016 13:47
Haymana Meslek Yüksekokulu 5.Dönem Mezunlarını Verdi

Haymana Meslek Yüksekokulu 5.Dönem Mezunlarını Verdi

Ankara Üniversitesi Haymana Meslek Yüksekokulu mezuniyet töreni Haymana Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tören Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ayhan ELMALI, Ankara Üniversitesi Türk İnkılap Tarihi Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Temuçin Faik ERTAN, Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Haymana Garnizon Komutanı Ömer SEYHAN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, ANKARA Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Birkan SONEL TUR Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver YURTDAŞ, Haymana Devlet Hastanesi Başhekimi Tekin AKBABA,  Ankara Üniversitesi Öğretim Üyeleri ve veliler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Haymana Meslek Yüksekokulu Müdürü Birkan SONEL TUR Ankara Üniversitesi’nin Cumhuriyetin ilk üniversitesi olduğunu ifade ederek “Ankara Üniversitesi köklü eğitim kadrosu ve nitelik eğitimin yanı sıra öğrencilerine onurlu olmayı ve demokrat olmayı ve insanlara saygılı olmayı da öğretir. Öğrencilerimizin bundan sonraki hayatlarında bu ilkelerden ayrılmamalarını temenni ediyorum. Her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum.” dedi.

Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT ise Haymana Meslek Yüksekokulu’yla kurulduğu günden bu yana ilişkilerinin Haymana’ya olumlu yansıdığını belirterek “Geçen yıl burada yaptığım konuşmada öğrencilerimizin ulaşım problemlerini çözeceğimizi ifade etmiştim. Yolumuz temmuz- Ağustos gibi bitecek belki bu yıl mezun arkadaşlarımız göremedi ama seneye öğrencilerimiz daha rahat ulaşım koşullarına sahip olacak. 8 Şubat 2015 tarihinde Tarihi Milli Park ilan edilen Haymanamızın kaderi değişiyor. Haymana Tarihi Milli Parkı, bu yıl Uluslar arası düzeyde gerçekleştireceğimiz “Sakarya Savaşı ve Haymana” sempozyumumuz gibi Haymana Meslek Yüksekokulumuzda gelişecek. Yeni bölümler ve hatta bir kampus de Haymanamıza açılacaktır. Biz bunun için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün burada mezuniyet heyecanı yaşayan genç kardeşlerimizi ve ailelerini tebrik ediyorum. Mezun oldukları Haymanamızı ve bizleri unutmamalarını ve kapılarımızın kendilerine her zaman açık olduğunu belirtmek istiyorum.” diye konuştu.

Daha sonra söz alan Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN ise konuşmasında Cumhuriyetin ilk üniversitesi olan Ankara Üniversitesi’nin Haymana’da olmasının bir şans olduğunu dile getirerek Meslek Yüksekokulu’nun kirada olduğu Haymana’da “evsahibi” olması için çalışmaların sürdüğünü, tahsis işlemlerinin en kısa sürede sonuçlandırılacağını belirtti. ERDOĞAN öğrencilerin barınma sorununa da değinerek inşası süren yurdun 15-20 gün içinde tamamlanacağı müjdesini verdi.

Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ayhan ELMALI ise konuşmasında yeni mezunlara başarılar dileyerek Ankara Üniversiteli olmanın sorunluluğunda ve bilincinde olmalarını tavsiye etti.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Tören yeni mezunların kep atmasıyla sona erdi.