Tarih: 25.04.2017 17:41
Haymana Müftüsü kutlu doğum etkinliğiyle veda etti

Haymana Müftüsü kutlu doğum etkinliğiyle veda etti

Haymana Müftülüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum etkinliği aynı zamanda Haymana Müftüsü Ahmet Danışman’ın vedasına sahne oldu. 45 yıllık meslek hayatını 2 Mayıs 2017 tarihinde noktalayacak olan Danışman’ı uğurlamaya başta Ankara İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu olmak üzere Ankara’nın 25 ilçesinin müftüleri de katıldı.

Müftü Ahmet Danışman için Haymana Belediyesi tarafından Haymana Cimcime Sultan Termal Tesislerinde bir veda yemeği verildi.  Yemeğe Ankara ilçe müftülerinin yanı sıra, Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, Haymana Garnizon Komutanı Ömer Seyhan, Haymana Belediye Başkan Yardımcısı Talip Kapıcı, Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Yurtdaş başta olmak kamu kurum ve kuruluşu temsilcileri de katıldı.

Yemeğin ardından Haymana Belediyesi’nde Kutlu Doğum etkinliği gerçekleştirildi. Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Kuran’ı Kerim Tilaveti’nin ardından kürsüye çıkan Haymana Müftüsü Ahmet Danışman bir konuşma yaptı. Danışman konuşmasında Haymana’ya tayini çıktığında çevresinin emekli olması telkinlerini dinlemediğini ve buraya gelmesinin bir amacı olduğunu düşündüğünü belirtti. Danışman Haymana’da Kuran Kursu olmadığını gördüğünü ve burada olmasının amacının belki de bu olduğunu düşünerek çalışmalara başladığını ifade etti. Danışman “Kuran kursumuzun Camii kısmını hizmete açtık. İnşallah diğer kısımları tamamlanacak. Bu eseri kazandırdığım için mutluyum. Tek üzüntü duyduğum Haymana’nın ihtiyacı olan büyük bir camii yaptırmaya başlayamadık. Ama bunun parasını ayırdım. Belediye Başkanımız Özdemir Turgut da hastanenin yanında 7,5 dönümlük bir arazinin tahsisinin sözünü verdi. İnşallah benden sonra gelen arkadaşlar bu projeyi tamamlayacak.” dedi.

Danışman’ın ardından kürsüye gelen Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk’ün kutlu doğum haftasının önemine dair konuşmasının ardından Ankara İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu “Peygamber ve Güven Toplumu” konulu konferansını sundu. Konferansın ardından Çankaya Müftülüğü İlahi grubu Mehmet Akbaş yönetiminde ilahi konseri sundu.

Konserin ardından Ankara İl Müftüsü, Haymana Kaymakamı, Haymana Belediyesi, Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Haymana Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği emekliye ayrılan Haymana Müftüsü Ahmet Danışman’a hizmetlerinden ötürü plaket ve hediyelerini takdim etti.

Hatıra fotoğrafının ardından İlçe Müftülüğü tarafından vatandaşlara Kuranı Kerim meali ve çeşitli hediyeler dağıtılmasıyla etkinlik sona erdi.