Tarih: 28.04.2015 15:17
Haymana Nuri Bektaş Anadolu Lisesi Öğrencilerinin Katıldığı THK  Model Uçak Kursu Sona Erdi

Haymana Nuri Bektaş Anadolu Lisesi Öğrencilerinin Katıldığı THK Model Uçak Kursu Sona Erdi

 Haymana Nuri Bektaş Anadolu Lisesi ile Haymana Türk Hava Kurumu Şubesi ve Haymana Halk Eğitim Merkezi işbirliği açılan Model Uçak yapım kursu tamamlandı. Kursun tamamlanması nedeniyle sertifika töreni düzenlendi.

   Haymana Nuri Bektaş Anadolu Lisesi’nde yapılan sertifika dağıtım törenine; THK Haymana Şube Başkanı Tahir GÜLER, Haymana Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muzaffer YILDIZ, Haymana Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü H.İbrahim UÇAK ile Haymana Nuri BEKTAŞ Anadolu Lisesi Müdürü Selçuk KURT, Okul Müdürleri ve öğretmen, öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

 Saygı ve İstiklal Marşı okunmasından sonra açılış konuşmasını yapan Türk Hava Kurumu Haymana Şube Başkanı Tahir GÜLER ’16 Şubat 1925’te Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ‘İstikbal Göklerdir’ öngörüsüyle kurulan Türk Hava Kurumu; havacılığı tanıtma ve sevdirme misyonun temsilcisidir. Model Uçak Kursu,  paraşüt, yelken, yamaç  paraşütü, yelken kanat ve planör kursuları açmaktayız. Bu yıl 12 Eylül 2015 tarihinde Haymana Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü işbirliği ile Haymana’da Hava Fotoğrafları Sergisi açacağız. Anadolu lisemiz öğrencilerine  öğretmenimiz Mülayim BİLİCİ Kurs verdi. THK olarak malzeme verdik. Haymana Halk Eğitim Merkezimiz maddi katkıda bulundu.  Okulumuz ev sahipliğini yaptı. Öğrenciler model uçak yapmayı öğrendiler. Bizde sertifikalarını vereceğiz. Onlarda bu model uçakları uçuracaklar. Hayırlı olsun’ dedi. Daha sonra bir konuşma yapan Haymana Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muzaffer YILDIZ yaptığı konuşmada ‘‘el becerilerini geliştirmek, öğrencileri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için bu kurslara ağırlık vermekteyiz. Her kuruluş ve birimle işbirliğimizi devam ettireceğiz.’’ Daha sonra  Haymana Nuri BEKTAŞ Anadolu Lisesi öğrencilerine kurs bitirme sertifikaları dağıtıldı. Kursiyer öğrenciler model uçaklarını yarıştırdılar.