Tarih: 02.06.2016 15:09
Haymana Şehitlerini Unutmadı

Haymana Şehitlerini Unutmadı

Iğdır’da 8 Eylül 2015 tarihinde gerçekleştirilen terör saldırısında şehit düşen Polis Memuru Ali KOÇ memleketi Haymana’da unutulmadı. AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet GÜNDOĞDU’nun girişimleriyle Haymana İmam Hatip Ortaokulu’nun ismi Haymana Şehit Ali Koç İmam Hatip Ortaokulu olarak değiştirildi.

Şehit Ali KOÇ’un isminin okula verilmesi nedeniyle düzenlenen törene AK Parti Ankara Milletvekili ve Meclis İdare Amiri Ahmet GÜNDOĞDU, AK Parti Ankara Milletvekili Murat ALPARSLAN, Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Haymana Garnizon Komutanı Ömer SEYHAN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver YURTDAŞ, Haymana İlçe Emniyet Müdürü Serdal BİLGİN, Haymana Müftüsü Ahmet DANIŞMAN, AK Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem KANDEMİR, Haymana Belediye Meclis Üyeleri, Şehit Aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Haymana İlçe Müdürü Enver YURTDAŞ şehitliğin peygamberlikten sonra en kutsal görev olduğunu ifade ederek bu vatanda yaşamayı borçlu olduğumuz şehitlerimizin adını yaşatacağız dedi.

Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT Şehit Polis Ali KOÇ’un ailesine sabır dileyerek, şehitlerimize olan borcumuzu ödeyeceğiz dedi. TURGUT  konuşmasında 19 Eylül 2015 tarihinde görev başında şehit olan Polis Memuru Veysel Burak ERGÜL’ün adının da ilçedeki parklardan birine verileceğini ifade etti.

Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN ise konuşmasında Anadolu’nun dünyanın birçok ülkesindeki mazlumların ikinci vatanı olduğunu belirterek “Suriye’de, Kafkaslarda, Uygur Çin’in de zulme uğrayan bütün Türk ve Müslümanlar Anadolu’ya sığınmaktadır. Bizimse gidecek başka yerimiz yok.” diye konuştu.

AK Parti Ankara Milletvekili Murat ALPARSLAN ise yabancı ülkelerin ülkemiz üzerindeki emellerinin hiçbir zaman bitmediğini şehitlerin ve gazilerimizin ise bu kötü emellere dur diyerek bu vatanda huzur içinde yaşamamızı sağladıklarını ifade etti.

AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet GÜNDOĞDU konuşmasında geçmişte olduğu gibi bugünde iç ve dış düşmanların ülkemizi bölme amaçları olduğunu ancak yine geçmişte Çanakkale’de, Sakarya Savaşı’nda olduğu gibi bu emellerine ulaşamayacaklarını belirterek “İmkân olsa da bütün şehitlerimizin isimlerini okullarımızda, sokaklarımızda, parklarımızda yaşatabilsek, onların isimleri ve hatıraları bu aziz vatanda ne şartlarda ne mücadelelerle yaşadığımızı unutmamıza vesile oluyor.” dedi.

Tören, şehitlerin anısına okunan Kuran-ı kerim tilaveti ve Haymana Müftüsü Ahmet Danışman’ın şehitler için okuduğu duaların ardından Okulun yeni isminin yazılı olduğu tabelanın açılışı ve mevlüt töreniyle devam etti.