Tarih: 15.03.2017 14:27
Haymana suyunun dünyanın en iyisi olduğunun tescil belgesi Kaymakama sunuldu

Haymana suyunun dünyanın en iyisi olduğunun tescil belgesi Kaymakama sunuldu

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ve Haymana Kaplıcaları/Termal Geliştirme ve Tanıtma Proje ekibi; Proje Koordinatörü Mehmet Öztaş, Proje Koordinatör Yardımcısı Sevil Balcı Atak, Proje mali sorumlusu Muhammet Avcı ve Proje Medya Sorumlusu Halil İbrahim Uçak, Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk’ü makamında ziyaret etti.  Ziyarette, Haymana Kaplıcaları/Termal Geliştirme ve Tanıtma Projesi kapsamında yapılan bilimsel çalışmalar sonucunda dünyanın en iyi suyu olduğu kanıtlanan Haymana suyunun tescil belgesinin bir örneği Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk’e sunuldu.

Proje kapsamında yapılan çalışmalar ve bundan sonra izlenecek yol hakkında görüş alışverişinde bulunulan ziyarette konuşan Başkan Turgut  “Bugüne kadar hep dünyanın en iyi ikinci suyu olduğumuzu söylüyorduk ama aslında dünyanın en iyi suyuna sahipmişiz. Bilimsel çalışmalarla bu kanıtlandı. Biz bunun tescil belgesini de aldık. Bir örneğini de Sayın Kaymakamımıza takdim ediyoruz. Bu çalışma sayesinde suyumuzun bugüne kadar pek bilmediğimiz bir özelliğini daha keşfettik o da dermatolojik özellikleri olması. Suyumuzun yaşlanmayı geciktirici özelliği var.  Bu alanda da çalışmalara başlayacağız.” dedi.

Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk’te tescil belgesinin oldukça önemli olduğunu ifade ederek bundan sonra yurtiçi ve yurtdışı tanıtıma ağırlık verilmesiyle önümüzdeki günlerde Haymana’da çok olumlu gelişmelerin yaşanacağına inandığını belirtti.