Tarih: 27.01.2020 21:32
Haymana tek yürek depremzedelerin yanında

Haymana tek yürek depremzedelerin yanında

 Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen depremin ardından Haymana’da toplanan yardım malzemesi bölgeye gönderildi.

Merkez üssü Elazığ olan deprem felaketinin ardından tüm Türkiye'de olduğu gibi Haymana’da da depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmak ve onlara destek olmak amacıyla bir yardım kampanyası düzenlendi.
Kaymakamlık, Belediye, İlçe Tarım Müdürlüğü, STK'lar (Ziraat Odası, Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Esnaf Kefalet Kooperatifi, Şoförler Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası, HABİAD),siyasi partiler (AK PARTİ, MHP, CHP ve İYİ Parti), muhtarlar ve en önemlisi 7'den 77'ye bütün Haymanalılar seferber olarak çok kısa sürede 1 tır dolusu yardım toplamayı başardı.

Şehitler Meydanında kurulan yardım çadırında toplanan, ısıtıcı,battaniye, gıda kolisi, kaban/mont, ayakkabı-bot, yatak ve diğer kalemlerden  oluşan yardım malzemeleri deprem bölgesine yollandı.

Başkan Turgut “Emeği geçenlere teşekkür ediyorum”

Haymana’nın bu ülkenin ve milletin yaşadığı zor zamanlarda hep sorumluluk aldığını ifade eden Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut “Yaşadığımız deprem felaketinde de üzerine düşeni yaparak çok kısa sürede bu yardım tırındaki malzemeleri toplamayı başardı. Burada emeği geçen kamu kurumlarımıza, STK’larımıza, siyasi partilerimizin ilçe başkanlıklarına, muhtarlarımıza ve en önemlisi insanı mert Haymanamıza çok teşekkür ediyor, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralananlara ise acil şifalar diliyorum.” diye konuştu.