Tarih: 26.05.2017 16:52
Haymana termal turizmde Alman Wellness Vakfı ile işbirliğine gidiyor

Haymana termal turizmde Alman Wellness Vakfı ile işbirliğine gidiyor

Alman Medikal Wellness Vakfı Başkanı Lutz Lungwitz ve başkan yardımcısı Larissa Tielebein, Haymana Termal Tanıtım Komisyonu Başkanı ve Grannos Termal Oteli Müdürü Hüseyin Çiçek ile birlikte Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut’u ziyaret etti.

2005 yılında kurulan ve Merkezi Almanya’ da olan Medikal Wellness Vakfı termal sağlık sektöründe kalite, akreditasyon, tanıtım, pazarlama ve sağlık donanımlarının oluşturulması konularında danışmanlık hizmeti sunuyor.  Özellikle Almanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Bulgaristan, İspanya’ da mevcut termal ve tıbbi hizmet veren oteller ve bu tür otellere müşteri sağlayan seyahat acentelerinin üye olduğu Wellness Vakfı üniversiteler, oteller, tur operatörleri, doktorlar, sağlık merkezleri, spor merkezi ve kulüplerinden oluşan geniş bir üye portföyüne sahip.

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ile bir araya gelen Vakıf Başkanı Lutz Lungwitz,  Wellness Vakfı’nın amaçlarını ve Haymana’ya sağlayacağı faydaları anlattı. Başta Almanya olmak üzere, dünyanın çeşitli ülkelerindeki sigortalı hastaları Haymana’ya  getirerek hem bu hastaların Haymana’nın termal potansiyelinden faydalanmasını hem de Haymana’nın sağlık turizmine katkı sunmayı amaçladıklarını belirtti.

Başkan Turgut da Başbakanlık Tanıtma Fonu desteğiyle başlattıkları “Haymana Kaplıcalarını Tanıtma ve Geliştirme Projesi” kapsamında yurtdışında Haymana’nın tanıtımını yapmaya önem verdiklerini ve ilk ziyaret ettikleri ülkenin Almanya olduğunu ifade etti.  Avrupalı hastaların ve turistlerin dünyanın en iyi termal suyu olan Haymana kaplıcalarından faydalanmalarını kendilerini memnun edeceğini ifade eden Başkan Turgut, Haymana tanıtımına ve ekonomisine katkı sağlayacak her tür projeye açık olduklarını belirtti.  

Heyet görüşmenin Haymana’yı daha yakından tanımak amacıyla tarihi yerlerini gezdi.