Tarih: 12.11.2015 15:28
Haymana TRT Kent Radyo’da Tanıtıldı

Haymana TRT Kent Radyo’da Tanıtıldı

Haymana’nın tanıtım çalışmaları her alanda devam ediyor. İsviçre’ye yapılan tanıtım gezisinden sonra, Haymana Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halil İbrahim UÇAK, TRT Kent Radyo’da Sabah Kahvesi programına konuk oldu. 12.11.2015 tarihinde Kent Radyo’da yayınlanan programda UÇAK hem program sunucusu Esra ÖMEROĞLU’nun sorularını yanıtladı hem de dinleyicilere Haymana hakkında bilgiler verdi.

Konuşmasına Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT’un Kent Radyo çalışanlarına ve dinleyicilerine selamını ileterek başlayan UÇAK, önce Haymana adının nereden geldiğini ve Haymana’nın tarihçesini anlattı. Daha sonra ise Haymana kaplıcalarından ve kaplıcaların yararlarından bahsetti. Haymana’nın milli park ilan edilmesinin ardından yapılan çalışmaları anlatan UÇAK Haymana’nın Kurtuluş Savaşı’nın son kalesi olduğunu ifade etti. UÇAK, her yıl düzenledikleri “Sakarya Zaferi ve Haymana” sempozyumunu önümüzdeki yıldan itibaren uluslar arası alanda yapacaklarını belirtti.

Programda Haymana Belediyesi’nin hizmet, tarımsal ve ekonomik faaliyetlerinin yanı sıra başta “Silahlar Atılmasın” kampanyası olmak üzere gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projelerinden de bahsedildi.

Sabah Kahvesi programı,  Haymana Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halil İbrahim UÇAK’ın “Herkesi Haymana’ya bekliyoruz.” davetiyle sona erdi.