Tarih: 11.07.2017 21:00
Haymana’da 15 Temmuz etkinlikleri şehit kabirleri ziyaretiyle başladı

Haymana’da 15 Temmuz etkinlikleri şehit kabirleri ziyaretiyle başladı

Hain FETÖ darbe girişiminin birinci yılı dolayısıyla 11-16 Temmuz haftasında Türkiye’de çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Bu kapsamda Haymana Belediyesinin 15 Temmuz etkinlikleri, şehit mezarları ve ailelerini ziyaretiyle çalışmalarına başladı.

Şehitler için ilk tören Haymana Asri Mezarlığında gerçekleştirildi. Haymana KaymakamıHüseyin Göktürk, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Abdülkadir Abduşoğlu, Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürü Salih Çakırgöz, Haymana Garnizon Komutanı Ömer Seyhan, AK Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, Belediye Meclis Üyeleri, kamu kurum temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının başkanlarının katıldığı törende şehitlerin mezarı başında Kuran-ı Kerim okunup mezarlara karanfil bırakıldı.

Törenin ardından Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Abdülkadir Abduşoğlu, Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürü Salih Çakırgöz, Haymana Garnizon Komutanı Ömer Seyhan ve Haymana Belediye Meclis Üyesi Ahmet Özkan, Sindiren mahallesinde Şehit Astsubay Halit Gencer, Sebilibala mahallesinde 15 Temmuz şehidi Alper Kaymakçı, Yurtbeyli mahallesinde 15 Temmuz şehidi Resul Kaptancı ve Yaprakbayır mahallesinde şehit er İsmail Koç’un kabirlerini ziyaret edip ailelerine Kuran-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye ettiler.

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut’un şehit ziyaretleri devam edecek.