Tarih: 19.05.2018 11:01
Haymana’da 19 Mayıs coşkusu

Haymana’da 19 Mayıs coşkusu

19 Mayıs törenleri Hükümet Meydanı’na çelenk sunumuyla başladı.  Buradaki tören Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Yunus Emre Sağır’ın Atatürk anıtına çelenk koymasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramının kutlama programı ise Haymana Şehitler Meydanı’nda yapıldı. Törene Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, Haymana Belediye Meclis Üyesi İrfan Kutsal, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yunus Emre Sağır günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. Gençlerden, bir ateşin içinden bir vatan çıkaran Ulu Önder Atatürk ve arkadaşlarına layık olmalarını isteyen Sağır “ 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan yakılan özgürlük ateşi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla birlikte kısa sürede dalga dalga bütün yurda yayılmıştır. Bugünkü varlığımızı ve özgürlüğümüzü o ünlere borçluyuz.” dedi.

Sağır’ın konuşmasının ardından tören; şiir dinletisi, müzik dinletisi, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi, Gençliğin Atatürk’e Hitabesi ve halk oyunları gösterisinin ardından sona erdi.