Tarih: 28.11.2019 17:57
Haymana’da ağaçlandırma seferberliği

Haymana’da ağaçlandırma seferberliği

Daha yeşil bir Haymana için kolları sıvayan Haymana Kaymakamlığı, Haymana Belediyesi ve ziraat odası ilçede bir ağaçlandırma seferberliği başlattı.

Haymana merkezde 10 bin ağaç dikilmiş olacak

Kampanyanın startı, Haymana girişindeki Akıllı Kavşakta yapılan fidan dikimi etkinliğiyle verildi. Etkinliğe, Haymana Kaymakamı Muhammed Gürbüz, Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Ziraat Odası Başkanı Suat Devran, AK Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, Belediye Meclis Üyeleri,  kamu kurum ve kuruluşlarındaki personel, muhtarlar, STK temsilcileri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Turgut “2020 yılında hedef minimum  100 bin ağaç”   

Fidan dikim etkinliğinden önce bir konuşma yapan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut özlemini çektikleri yeşil Haymana kavuşacaklarını belirterek “Bugün burada başlattığımız çalışmayla toplamda 10 bin ağaç dikeceğiz.  Haymana girişinin yanı sıra Polatlı yolu, Ankara Yolu, Tır Yolu ve Başdeğirmen alanlarında da fidan dikimi gerçekleştiriyoruz. Bu yıl başlattığımız bu seferberliği 2020 yılı programına alınan minimum 100 bin ağaçla sürdürerek Haymana’mızı yeşillendireceğiz.  Ağaçlandırma seferberliğimize büyük katkı yapan başta Kaymakamımız, Ziraat Odamız, Orman Genel Müdürlüğümüz, kamu kurum ve kuruluşlarımız olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Haymana Kaymakamı Muhammed Gürbüz ise “Belli periyotlarla 100 bin ağacı toprakla buluşturacağız. Bu kampanyada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Görülüyor ki bir araya gelip birlik olduğumuzda çok güzel şeyler yapabiliyoruz. Ben de emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.