Tarih: 29.10.2016 11:29
Haymana’da Cumhuriyet’in 93.Yılı Coşkusu

Haymana’da Cumhuriyet’in 93.Yılı Coşkusu

Cumhuriyetimizin 93. yılı Haymana’da törenlerle kutlandı. 28 Ekim 2016 Cuma günü Atatürk anıtına çelenk konmasıyla başlayan kutlamalar 29 Ekim günü Haymana Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen kutlama programıyla devam etti.

Haymana Nuri Bektaş Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan törene Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Haymana Garnizon Komutanı Ömer SEYHAN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, Haymana İlçe Emniyet Müdürü Serkan TECİRLİOĞLU, Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver YURTDAŞ, Haymana Müftüsü Ahmet DANIŞMAN, Haymana Belediye Meclis Üyesi İsmail CAN, kamu kurum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı DURUŞU VE İstiklal Marşı’nın ardından bir konuşma yapan Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN birik ve beraberliğin önemine değinerek “ Cumhuriyet halk iradesine dayalı bir yönetim biçimidir. Halkın iradesinin üstünde bir güç yoktur. Farklılıklarımız olabilir ama kederde, kıvançta tasada hep bir ve beraber olmalıyız.” dedi.

Turan ERDOĞAN’ın konuşmasından sonra Nuri Bektaş Anadolu Lisesi öğrencilerinin okudukları şiirler ve sergiledikleri halk oyunları gösterisinin ardından okulların protokolü selamlamasıyla tören sona erdi.