Tarih: 07.04.2017 16:51
Haymana’da Evet Coşkusu

Haymana’da Evet Coşkusu

Haymana referanduma sayılı günler kalagörkemli bir “EVET” mitingine sahne oldu. Şehitler Meydanı’nda gerçekleştirilen mitinge Haymanalıların ilgisi büyüktü. Alanı hınca hınç dolduran vatandaşların ellerinde bayraklar ve söyledikleri marşlarla renkli görüntüler oluşturdu.
Referandum mitingine Gökçek’in yanı sıra AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan ve AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir katıldı. 
Mitingde ilk konuşmayı AK Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem Kandemir yaptı. Kandemir kısa konuşmasında; “Hepiniz hoş geldiniz. Büyük Türkiye için Evet diyoruz. Sözümü değerli büyüklerime bırakıyor, Allah’a emanet olun diyorum” dedi.
Kandemir’in ardından mikrofona gelen Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut konuşmasında şunları söyledi: “2006 yılında turizm alanı, 2015 yılında da Milli Park ilan edildik. Şimdi 2. Çanakkale olmak için çalışıyoruz. Kaplıca suyumuzu tescil ettirerek, dünyanın en iyi suyu olduğunu kanıtladık. 2019 yılında inşallah doğalgazımız gelecek. Cezaevi içinde programa alınması için çalışmalarımız devam ediyor. Ankara Yolu bu yıl bitecek. Köy yolları da yapılacak. 15 Temmuzda Haymana meydanlardaydı ve 3 şehit verdik. 16 Nisan 2017 tarihinde milletimiz önemli bir karar verecektir. O gün yapılacak olan Anayasa Referandumunda millet olarak Daha Güçlü Bir Türkiye için “EVET” diyeceğiz. Neden evet demeliyiz? 15 yıldır AK Parti iktidarında yaptığımız icraatlar için evet diyeceğiz. Bazılarının hayallerini bile kuramadığı projeleri gerçekleştirdiğimiz için evet diyeceğiz. Vesayet rejiminin son kırıntılarını ortadan kaldırıp millet iradesini mümkün kılmak için evet diyeceğiz. Yönetimdeki çift başlılığı, bu ülkeye yıllar kaybettiren koalisyonları ortadan kaldırmak için evet diyeceğiz. Osmanlı ruhunun yeniden dirilmesinden korkan Avrupalılara inat evet diyeceğiz. İçerideki FETÖ hainlerine inat evet diyeceğiz. Haymanamız her seçimde AK Parti’ye ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a olan desteğini bu referandumda da verecek ve sandıklardan “EVET” çıkaracaktır.16 Nisan da EVET diyeceğiz. 17 Nisan sabahı yeni Türkiye’ye uyanacağız inşallah.”
Özdemir Turgut’un ardından kürsüye gelen AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı ve AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan yaptıkları konuşmada, neden Evet verilmesi gerektiğini anlattı.
En son kürsüye gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de konuşmasında şunları dile getirdi; “Haymana için birçok yatırım ve hizmet yaptık. Özetini vereyim. Son 3 senede 217 Milyon TL’lik yatırım yaptık. 661 Bin ton asfalt dökmüşüz. Bu sene Ankara yolu da bitecek. 267 km’lik grup yollarının 150 km’sini bu yıl gerisini önümüzdeki yıl bitireceğiz. 3 yılda 288 tarım yolu açmışız. Kaldırımlar, yol menfezleri, köy konakları, iç su ve atık su hatları, çevre düzenlemesi ve köylülerimiz için tohum ve damızlık dağıtmışız. Ayrıca gıda ve kömür yardımları dağıtmışız. 2017 yılında da yollar, içme su depoları, Şehitler Meydanı düzenlemesi, Çin’den getirdiğimiz havuz koyacağız. Bir de pazar yeri yapacağız, hayırlı uğurlu olsun. Termal tesisler yapıldı. Onların reklamlarını da bilboardlarımız da bedava yayınlayacağım.”
Gökçek referandum içinse şunları söyledi; “70 cent’e muhtaç Türkiye den İMF’ye para verecek duruma geldik. Afrika ve Asya ülkelerine yardım ediyoruz. Osmanlı heybeti yeniden geliyor. Avrupa, birliğimizi istemiyor. Hayır diyenlere bakın, FETÖ, Daeş, PKK, DHKP-C ve Almanya, Hollanda ve diğerleri. Onlar Hayır diyorsa bize Evet demek düşer. PKK kimseyi ayırmadan herkese bomba attı ve her kesimden vatandaşlarımız şehit oldu. Onlara cevabı Haymana’da vereceğiz. Şimdi,  bu hainlere ders vermek için Evet diyeceğiz. Bu devlete ve millete sahip çıkmak için evet diyeceğiz. Onun için ülkemize sahip çıkacak, Türkiye’de %60 üzerine çıkıp, Haymana’da da %75 Evet çıkaracağız.”
Mitingin sonunda Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut,  Melih Gökçek’e Haymana Termal Suyu’nun Dünyanın En İYİ Termal Suyu olduğunun tescil belgesini hediye edip suyun şifalı özelliklerini anlattı.