Tarih: 22.04.2016 17:47
Haymana’da Güney Kore Coşkusu

Haymana’da Güney Kore Coşkusu

Güney Kore Büyükelçiliği ve Haymana Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği Güney Kore Kültür Programı Haymana Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa Güney Kore Cumhuriyeti Büyükelçilik Müsteşarı Dong-Woo CHO ve Eşi ve Güney Kore Kültür Merkezi Müdürü Yunus- Han ile Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Haymana Garnizon Komutanı Ömer SEYHAN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, Haymana Emniyet Müdürü Serdal BİLGİN, Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver YURTDAŞ, Haymana AK Parti İlçe Başkanı Rüstem KANDEMİR, Haymana Belediye Başkan Yardımcısı Talip KAPICI, Haymana Belediye Meclis Üyeleri, Sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT yaptığı açılış konuşmasında “Kore Büyükelçisi Ekselans Cho YUN-Soo’nun Haymana ziyaretinden sonra gelişen Güney Kore, Haymana Belediyesi ilişkilerine bugün bir kültür etkinliği ile devam ediyoruz. Bugün burada Kore kültürünü tanıtmak, geleneksel Kore Müziği’nin yanı sıra geleneksel kıyafetleriyle JinMyung müzik grubunun gösterisini izleyeceğiz. Misafirlerimize tekrar hoşgeldiniz diyor sizlere de iyi seyirler diliyorum.” diye konuştu.

Başkan TURGUT’un ardından söz alan Güney Kore Büyükelçili Müsteşarı Dong-Woo CHO slayt gösterisi eşliğinde Kore’yi tanıttı. Büyükelçi’nin ardından sahneye JinMyung vurmalı çalgılar grubu çıktı. Söyledikleri şarkılar ve sergiledikleri şov Haymanalıların büyük ilgisiyle karşılaştı. Öğrenciler ellerindeki Kore ve Türk Bayraklarını sallayarak sanatçılara eşlik etti. Bir ara sahneye davet edilen Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT’da sanatçılara gösterilerinde eşlik etti.

Program Kore Gazileri ALİ ÇEVİK ve Mustafa ULAŞ’ın oğlu Ahmet ULAŞ’a Kore Büyükelçisi tarafından hediye verilmesiyle sona erdi.