Tarih: 16.11.2015 10:12
Haymana’da İkinci Bahar Buluşması

Haymana’da İkinci Bahar Buluşması

Uzun yıllar bürokraside üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunan Haymana doğumlu ve Haymana’da görev yapan bürokratlar, yöneticiler, akademisyenler, yargı mensupları, özel sektör temsilcilerinden oluşan 60 kişilik grup eşleriyle birlikte evliliklerinin ikinci baharını kutladılar. Haymana Midas Otelinde yapılan organizasyonda katılımcılar ilginç bir evlilik hikâyesine tanıklık ettiler. 14 Kasım 1970 tarihinde evlenme kararı alan Öğretmen Ali AKIN ile Semahat AKIN çifti düğün hazırlıklarını yapmış dünyaevine girmeye hazırlanırken Ali AKIN’ın babası vefat eder. Çift nikâhla yetinir. Yıllarca bir içlerinde uhde olarak kalan bu durum çocukları, torunları ve dostları tarafından 45 yıl sonra Haymana’da hazırlanan sürpriz evlilik töreniyle gerçeğe dönüşür.

Geceye evliliklerinin 30 ile 52.yılını sürdüren çiftler katıldı. En uzun süre evli kalan çift olarak Anayasa Mahkemesi eski Başkanvekili Güven DİNÇER ile Yargıtay eski üyesi Yıldız DİNÇER’de bu vesileyle evliliklerinin ikinci baharını 52 yıl sonra kutladılar. Haymana’da doğmuş ya da Haymana’da görev yapmış kişiler bu gece vesilesiyle bir araya gelip anılarını tazelediler. Müzik ve danslar eşliğinde ikinci baharlarını kutlayan çiftler Haymana Midas Oteline misafirperverliğinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Bu organizasyonu gelenekselleştirmeyi düşünen çiftler tekrar buluşmak için sözleştiler.

Gecenin sonunda Haymana Belediye’sinin hazırlattığı tanıtım paketleri dağıtıldı. Bir gece Haymana’da konaklayan çiftlere öğle yemeğinde Ankara Tava ve Haymana yoğurdu ikram edildi.