Tarih: 19.04.2016 16:23
Haymana’da Kore Kültür Günü Düzenleniyor

Haymana’da Kore Kültür Günü Düzenleniyor

Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve Haymana Belediyesi işbirliği ile 22 Nisan Cuma günü Haymana Belediyesi Kültür Merkezi’nde Kore Kültür Günü düzenleniyor. 22 Nisan Cuma günü saat 15:00’da Haymana Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek konserde seyircilere Geleneksel Kore Müziğinin yanı sıra Geleneksel Kore kıyafetleri ve grup üyelerinin ritmik hareketleri ile görsel bir şölen sunulacak. Etkinlik programı 14:00’da Kore – Türkiye ilişkileri konulu seminer, 15:00’da Kore Geleneksel Müziği konseri ve 15:30 ‘Sözün Değeri’ adlı Kore filmi gösterimi şeklinde olacaktır.

JinMyung grubu Kore’nin geleneksel müziğini modern ritimlerle yeniden düzenleyip genç kuşaklara aktararak Kore’de büyük ün kazanmış bir gruptur. Kore’de ve yurt dışında pek çok etkinlikte Kore’nin geleneksel müziğini icra ederek ilgi gören grup Kore dizilerinde sahne almış olmakla birlikte televizyon programlarına da katılmıştır.

 

Ankara’da bulunan Kore Kültür Merkezi Kore kültürünü Türkiye’de tanıtmak ve Kore ile Türkiye arasındaki kültürel ve sosyal alanlardaki benzerliklerin fark edilmesi, karşılıklı anlayışın artırılması için çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Kore Kültür Merkezi bu etkinliklerini sadece Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerle sınırlamayıp her yıl 10 – 15 farklı şehirde kültür etkinlikleri düzenlemektedir.