Tarih: 15.04.2015 18:01
Haymana’da Kutlu Doğum Haftasına Büyük İlgi

Haymana’da Kutlu Doğum Haftasına Büyük İlgi

Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Haymana İlçe Müftülüğü işbirliği ile düzenlenen Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Haymana’da büyük ilgi gördü. İlk olarak Haymana Anadolu İmam Hatip Lisesinde başlayan etkinlikler, Haymana Belediyesi Kültür Merkezinde devam etti. Etkinliklere konuşmacı olarak katılan Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin ERUL Haymana Belediyesi Kültür Merkezinde katılımcılara “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” konulu bir konferans verdi.

Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Haymana İlçe Garnizon Komutanı Ömer SEYHAN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, Haymana İlçe Emniyet Müdürü Bülent DEMİR, Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver YURTDAŞ, Haymana İlçe Müftüsü Ahmet DANIŞMAN’ın katıldığı etkinliklere özellikle bayanların yoğun ilgisi dikkat çekti.

Haymana Anadolu İmam Hatip Lisesinde başlayan etkinliklerde protokol konuşmalarının ardından skeçler, oratoryolar, şiirler okundu, dualar ve ikramlar ile son buldu.

Haymana Belediyesi Kültür Merkezinde devam eden etkinliklere protokol tam kadro katıldı. Haymana İlçe Müftüsü Ahmet Danışman’ın konuşması ile başlayan etkinlikler ilahiler ve sinevizyon gösterisi ile devam etti. “Efendimize Mektup” konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Haymana İlçe Garnizon Komutanı Ömer SEYHAN ve Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver YURTDAŞ tarafından ödülleri verildi. “Daha İyi Bir Dünya İçin Sevgi ve Merhamet” konusunun ağırlıklı olarak anlatılacağı Kutlu Doğum Etkinlikleri; Yenice, Balçıkhisar ve Yeşilköy Mahallelerinde devam edecek.