Tarih: 27.03.2015 12:41
Haymana’da Sağlıklı Yaşam Paneli Düzenlendi

Haymana’da Sağlıklı Yaşam Paneli Düzenlendi

Moderatörlüğünü Haymana Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Aslı Tok ÖZEN’in yaptığı, Yrd. Doç. Dr. Aysun GENÇ ve Uzm.Dr. Nuray ATALAYER’in konuşmacı olarak katıldığı “Sağlıklı Yaşam Paneli” Haymana Belediyesi Kültür Merkezinde yapıldı.

Ankara Üniversitesi Haymana Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Aysun GENÇ “D Vitamini ve Sağlığımız” konusunda katılımcıları bilgilendirdi. D vitamininin insan sağlığındaki yerini, çocukların ve kadınların sağlıklı gelişimindeki önemini anlattı. Kemik erimesinin özellikle kadınlarda yoğunlukla görüldüğünü söyleyen Aysun GENÇ, erkeklerde de rastlanıldığını belirtti. D vitaminin insan sağlığında hayati önem arz ettiğini vurgulayan Aysun GENÇ; D vitamini bulunan yiyecekler hakkında da bilgi verdi.

Kadın Genital Kanserleri üzerine konuşan panelist Haymana Devlet Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Dr. Nuray ATALEYER, erken tanının ve düzenli kontrolün kanser hastalığının yayılma riskinin önlenmesinde büyük yarar sağladığını belirtti.

Panelde konuşmacıların ve katılımcıların sorularını cevaplayan Ankara Üniversitesi Haymana Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Birkan SONEL TUR; bu tür panellerin Belediye, Üniversite, Devlet Hastanesi işbirliği ile geniş katılımlı olarak sürdürüleceğini, katılımlarından dolayı panelistlere ve katılımcılara teşekkür etti.

Haymana Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Tekin AKBABA; söz alarak Ankara Üniversitesi Haymana Meslek Yüksek Okul Müdürü Prof. Dr. Birkan Sonel TUR ve Okul Yöneticilerine işbirliğinden dolayı teşekkür etti. Özellikle; kadınlara yönelik taramaların, sağlık ve hastalıklar konusunda bilgilendirmelerin süreceğini, bu etkinliklerin ve panellerin yapılacağını söyledi.

Panele Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT’un eşi Sema TURGUT, Haymana Belediye Başkan Yardımcısı Sevil BALCI ATAK, Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver YURTDAŞ, Ankara Meslek Yüksek Okulu Sekreteri Fehmi DOĞANÇAY, Haymana Müftüsü Ahmet DANIŞMAN, Haymana Ziraat Odası Başkanı Halil İbrahim BALIKÇI, Haymana Muhtarlar Derneği Başkanı Abdülkadir BEŞKAYA, Haymana Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet KÖSE, Haymana Esnaf Sanatkarlar Derneği Başkanı Ali SIVACI, Haymana Öğretmen Evi Müdürü Şerif DERVİŞOĞLU, Haymana Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halil İbrahim UÇAK, öğretim üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.