Tarih: 29.03.2018 17:26
Haymana’da şehitleri anma etkinliği düzenlendi

Haymana’da şehitleri anma etkinliği düzenlendi

Haymana Belediyesi ve Haymana Genç İş Adamları Derneği tarafından Haymana Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğe Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, Belediye Başkanı Özdemir Turgut, İlçe Jandarma Komutanı Ömer Seyhan, kamu kurum ve kuruluşları, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yanı sıra şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Ankara büyükşehir Belediyesi Mehteran Bölüğü konser verdi. Mehteran Bölüğünün ardından Merkez Camii İmam hatibi Özgür Koç Kuran-ı Kerim tilaveti okudu.

Haymana Genç İş Adamları Derneği Başkanı Fahri Usta, Haymana Gazi ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Ulvi Bilici ve İlçe Jandarma Komutanı Ömer Seyhan’ın konuşmalarının ardından İstiklal Marşı’nı Güzel okuma yarışmasında birinci olan İclal Kevser Öztürk İstiklal Marşı’nı okudu. Törende Haymana Müftü vekili Latif Saygın da bir şiir okudu.

Şehitler için hazırlanan sinevizyon gösteriminin ardından Haymanalı sanatçı Hünkar “Şehit Türküsü”nü seslendirdi. Mahmut Hilmi Doğan İlkokulu öğrencisi Burak Doğan’ın okuduğu şiirin ardından sahneye çıkan VAV ilahi grubunun okuduğu ilahiler ve semazen gösterisi vatandaşların beğenisini kazandı.

Tören Haymana Müftü vekili Latif Saygın’ın şehitler için okuduğu duayla sona erdi.