Tarih: 18.08.2015 12:14
Haymana’da Şenlik Var

Haymana’da Şenlik Var

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 14 - 17 Ağustos 2015 tarihleri arasında Çaldağ İlk - Orta Okulu bahçesinde düzenlenen “Mahallede Şenlik Var” panayırı Haymanalılar tarafından büyük ilgi gördü. Yaz akşamlarına renk katan panayırda; Moğolistan Sirki, Dans Gösterileri, Yarışmalar ve Hediye çekilişlerinin yanı sıra çocuklar için yapılan Yüz ve Kum Boyama etkinlikleri ile Haymanalılar 4 gün boyunca gönlünce eğlendi.

Panayıra katılan Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN ve Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT; hediye çekilişi yaparak Haymanalılara hediyeler dağıttılar. Organizasyon yetkilileri Haymana’dan çok memnun kaldıklarını ve bundan sonraki yıllarda bu panayırı tekrar Haymana insanı ile buluşturmayı istediklerini dile getirdiler.

Haymanalı vatandaşlar ise günümüzde artık bayramlaşmanın bile unutulduğunu, böyle etkinliklerin ise insanları bir araya getirerek, unutulmaya başlanan duyguları hatırlattığını belirttiler. Çocukları için en güzel tatil hediyesi olduğunu söyleyen vatandaşlar bu panayırda emeği geçen herkese teşekkür ettiler.