Tarih: 02.03.2018 14:19
Haymana’dan Zeytin Dalı Harekâtına Destek

Haymana’dan Zeytin Dalı Harekâtına Destek

 

Suriye’de yer alan terör örgütlerine yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı sürüyor. Afrin’de Türk Silahlı Kuvvetlerinin elinde olan çok önemli bir mevziye sızmaya çalışan teröristlerle girilen çatışmada 8 askerimiz şehit oldu. 13 askerimiz de gazi oldu.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Haymana’da da Zeytin Dalı Harekâtına yoğun bir destek var. Son gelişmeler üzerine AK Parti Haymana İlçe Başkanlığı önünde toplanan vatandaşlar operasyona desteklerini belirtip, terör örgütlerini protesto etti. Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ve Haymana AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kandemir ile birlikte ortak basın açıklaması gerçekleştirdi.

Turgut ve Kandemir yaptıkları basın açıklamasında “42 gündür devam etmekte olan, Zeytin Dalı Harekâtında dün akşam saatlerinde önemli bir mevki olan Keltepe’ye yapılan hain saldırıda 8 vatan evladımız şehit olmuştur. 13’de gazimiz var. Şehit düşen evlatlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Gazilerimize de acil şifalar temenni ediyoruz.

42 gündür süren harekâtta bugüne kadar 2295 terörist etkisiz hale getirildi. Bizler huzur için, barış için bu harekâtı gerçekleştiriyoruz. Harekât, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, Birleşmiş Milletler Güvenlik Kurulu’nun terörle mücadeleye yönelik kararları ve Birleşmiş Milletler sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir. Bu Harekâtla ilgili algı operasyonları düzenleyen iç ve dış mihrakların bütün iftiralarına karşın millet olarak dimdik ayaktayız. Zamanı ve yeri geldiğinde de bu ülke için hepimiz elimizden geleni de yapacağız. Tarihimiz bunun örnekleriyle doludur. Son Kale Haymana, Kurtuluş Savaşı’nda nasıl düşmana direndiyse, 15 Temmuz’da nasıl kahramanlık destanı yazdıysak, yine hainlere ve düşmanlara haddini bildiririz. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın.” diye belirttiler.

Basın açıklamasının ardından Haymana’daki bütün camilerde şehitler için mevlit okutulup,  mevlit şekeri dağıtıldı.