Tarih: 04.05.2015 12:03
 Haymanalı Kadınlar Ankarayı Gezdiler Tanıdılar Eğlendiler

Haymanalı Kadınlar Ankarayı Gezdiler Tanıdılar Eğlendiler

Ankara Büyükşehir Belediyesi, her gün binlerce Ankaralıya, yaşadıkları şehri tanıtmak ve farklı bir gözle bakmalarını sağlamak amacıyla karış karış Ankara’yı gezdiriyor.Bu proje kapsamında Haymanalı kadınlar Ankarayı tanıma imkanı buldular. İlk kafile; 2 Nisan Cumartesi Günü Haymana Kaymakamlığı Saat Kulesi önünden saat: 9.30 da kalkan dört otobüs ile hareket edildi.

Büyükşehir Belediyesi, otobüs ile Haymanlıları başkentin en önemli proje alanlarını ücretsiz gezdirdi. Tur, Anka park, Hacı Bayram, Kuzey Ankara, Aile Yaşam Merkezlerini de kapsadı ‘Ankara’ya farklı gözlerle bakın. Çok şeyin değiştiğini göreceksiniz.’Sloganıyla, gerçekleştirilen tur ‘Hacı Bayram Camii ve çevresinin gezilmesiyle başladı.Haymanalı kadınlar eski Ankara Evleri’ni gezme imkanı buldular.Vatandaşlara Osmanlı Şerbeti  ikram edildi.

Haymanalı kadınlar İkinci durak olan Altınpark’ta yemek yediler. Kuzey Ankara Kentsel Gelişim ve Dönüşüm Projesi’ne, Aile Yaşam Merkezi ve Ankapark’a geçildi. Bu Geziye Haymanalı Kadınlarımız içerisinde Ankarayı tanımayanlar, gezdiler, tanıdılar, eğlendiler..