Tarih: 04.06.2015 12:35
Haymanalı Kadınlardan Nevin Gökçek’e Büyük İlgi

Haymanalı Kadınlardan Nevin Gökçek’e Büyük İlgi

Haymanalı hanımlar, Haymana Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün düzenlediği “Hanımlar Matinesi” etkinliğine yoğun ilgi gösterdi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Melih Gökçek’in eşi Nevin Gökçek’in katıldığı etkinliğe, Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hatice AKGÜL, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT ve eşi Sema TURGUT, Haymana Belediye Başkan Yardımcısı Sevil BALCI ATAK, Haymana Ak Parti İlçe Başkanı Rüstem KANDEMİR’in eşi Vildan KANDEMİR, Haymana Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Havva Feyza YILDIRIM, Haymana Fen İşleri Bölge Sorumlusu Bediha KADIOĞLU, Haymana Belediyesi Kadın Komisyon Başkanı Av. Tuba Hilal BALCI SÜREN, Haymana Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü H. İbrahim UÇAK ve Haymanalı Kadınlar katıldılar. SOS gönüllü müzik grubu ve Haymanalı sanatçı Tülay Koç’un konseri Haymanalı kadınlara neşeli saatler yaşattı.
 

Haymana Belediyesi Kültür Merkezi’ni tıklım tıklım dolduran Haymanalı kadınlar; Nevin Gökçek’e yoğun ilgi gösterdiler. Nevin Gökçek ve Haymanalı kadınlar; sanatçıların seslendirdiği türkü ve şarkılara eşlik ederek bol bol eğlendiler.

Etkinlikte bir konuşma yapan Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT özetle şöyle konuştu “Haymana Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürülüğümüz tarafından düzenlenen Ankara’daki öksüzlerin, yetimlerin hamisi hayırsever hanımefendi Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı’nın Onursal Başkanı Nevin Gökçek’in şeref konuğu olduğu etkinliğimize hoş geldiniz. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İbrahim Melih Gökçek’in değerli eşleri Nevin Gökçek Hanımefendiyi aramızda görmek bizi mutlu kılmıştır. Sosyal sorumluluk projelerinin mimarı Nevin Gökçek Hanımefendi, bir konuşmasında SOS Vakfı’nın amacını şöyle tarif ediyor  ‘Biz onların elleriyiz. Onlara kimi zaman ekmek kimi zaman sıcak bir çorba sunan elleriz. Biz onların görmeyen gözleriyiz. Duymayan kulaklarıyız. Onları eğitmek, bilgilendirmek, bilinçlendirmek görevimiz. Biz onların yürekleriyiz.’ İşte Nevin Gökçek Hanımefendi, bundan sonra siz Haymanalı kadınlarımızın da eli, gözü ve yüreği olacaktır. Buna gönülden inanıyorum.” dedi.

Programın onur konuğu olarak kürsüye davet edilen Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı Onursal Başkanı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Melih Gökçek’in  eşi Nevin Gökçek, “Burada sizlerle olmaktan çok mutluyum. Bu toplantıya katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi. Eğlenmenin herkesin hakkı olduğunu söyleyen Nevin Gökçek, tüm hanımlardan kendilerine zaman ayırmalarını istedi. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin uyguladığı Hanımlar Lokali ve BELMEK projesinin bir nevi terapi merkezi olarak görüldüğünü vurgulayan Nevin Gökçek, “Haymana’da da yakında küçük bir hanımlar lokali ve aile yaşam merkezi açılacak.” Ailenin temel direğinin kadınlar olduğuna ve kadınlar arası dayanışmanın önemine dikkat çeken Nevin Gökçek, “Hanımların birliğini, kuvvetini hiç kimse yıkamaz. Biz hanımlar olarak çok güçlüyüz. Toplumun gerçek mimarları biziz. Biz tarlada işçi, aşçı, evde hizmetçi, hanım, doktor, hemşire her şeyi biz yapıyoruz. Allah kuvvetimizi azaltmasın, çoğaltsın. Haymana’yı çok seviyorum. Rahmetli babam burayı çok severdi. Birlikte kaplıcaya gelirdik onun için benim Haymana’ya karşı büyük sevgim vardır.” dedi. Haymanalı engelli 2 çocuğa hediye veren Gökçek daha sonra ev ziyaretlerinde bulundu. Vatandaşların sorunlarını dinledi. Haymana Cimcime Sultan Otelinde yemek davetine katıldı. Çok sevdiği kaplıcalara girip, yorgunluğunu Haymana’nın şifalı sularıyla attı.