Tarih: 14.10.2016 15:46
Haymanalı Muhtarlar BEDAŞ’a Sorunlarını İletti

Haymanalı Muhtarlar BEDAŞ’a Sorunlarını İletti

Haymana’da sık sık yaşanan elektrik kesintilerini konuşmak için muhtarlar ve BEDAŞ yetkilileri bir araya geldi. 14.10.2016 tarihinde Haymana Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, Haymanalı muhtarlar ve BEDAŞ yetkilileri katıldı.

Tek tek bütün muhtarların sorunlarını dinleyip, notlar alan BEDAŞ yetkilileri temel sorunun Haymana’nın elektrik alt yapısının eski olmasından kaynaklandığını belirttiler. Bu sorunu çözmek için 100 km’lik bir hatta ana alterleri yenileme çalışmalarına başlayacaklarını ifade eden yetkililer bunun için kamulaştırma çalışmalarının sona ermesini beklediklerini ifade ettiler.

Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN karşılıklı istişare içinde sorunların çözülmesi gerektiğini ifade ederek kendilerinin her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT yaşanan elektrik kesintileri sonucu vatandaşların mağdur olduğunu ifade ederek bu mağduriyetlerin giderilmesi için kendilerinin de gerekli desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.