Tarih: 09.06.2017 10:52
Haymanalı şehit aileleri ve gaziler iftarda bir araya geldi

Haymanalı şehit aileleri ve gaziler iftarda bir araya geldi

Haymana Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Haymana Belediyesi’nin düzenlediği iftar programı Cimcime Sultan Termal Tesislerinde gerçekleştirildi. Şehit aileleri ve gazilerin yanı sıra Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut’un eşleri ile katıldığı programda Haymana Garnizon Komutanı Ömer Seyhan ve Kaymakamlık personeli de yer aldı. Evleri uzakta olan aileler Jandarmanın araçlarıyla getirilip götürüldü.

Haymana Müftü Vekili Latif Saygın’ın okuduğu Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından söz alan Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk şehit aileleri ve gaziler ile iftarda bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu ifade ederek “Bizler bugün burada huzurla iftarımızı açabiliyorsak bu şehitlerimizin ve gazilerimizin sayesindedir. Şehit ailelerimiz bizlere şehitlerimizin emanetidir. Onlar için ne yapsak azdır. Her ne sorununuz olursa olsun gerek vakfımız aracılığıyla gerekse bizzat bana gelerek sorunlarınızı bildirebilirsiniz.” diye konuştu.

İftarın ardından hep beraber dua edildi. Daha sonra bir konuşma yapan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Şehitlik ve gaziliğin dinimizce en yüce mertebe olarak kabul edildiğini ifade ederek “Tarih milletimizin yazdığı şehitlik destanlarıyla doludur, Malazgirt, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı gibi… En son 15 Temmuz’da bu destanların bir tanesini daha yazdık. 15 Temmuz bir kez daha gösterdi ki Türk milleti ülkesine, devletine, milletine, bayrağına ve ezanına bir saldırı olduğunda kefeni giyer topyekûn şehitlik mertebesine yürür. Bu gece sizlerle bir arada olduğum için çok mutlu olduğumu belirtiyor, bir kez daha şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize uzun bir ömür diliyorum.” diye konuştu.

İftar programı hep beraber çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.