Tarih: 27.05.2017 14:29
Haymanalı üreticilere arıcılık malzemeleri dağıtıldı

Haymanalı üreticilere arıcılık malzemeleri dağıtıldı

Haymana Belediye Başkanlığı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanlığı tarafından Haymanalı arı üreticilerini destek amaçlı arı kovanı ile arıcılık malzemeleri dağıtımı yapıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan ve yüzde 75 bedeli Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanlığınca sağlanan proje kapsamında, üreticilere malzeme teslimi yapıldı.

Haymana Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen dağıtım törenine Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Haymana Belediye Başkan Yardımcısı Talip Kapıcı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü Mevlüt Oğuz ve üreticiler  katıldı. Törende Haymanalı 16 üreticiye arıcılık malzemeleri dağıtıldı.

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin “Ankara Balı”nı canlandırmak için başlattığı proje için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanlığı’na teşekkür ederek, projeyle hem Ankaralının sağlıklı ve kaliteli bir bal tüketeceğini hem de üreticilerin kazanacağını belirtti.