Tarih: 02.07.2016 13:32
Haymanalılar Kadir Gecesi’nde Bir Aradaydı

Haymanalılar Kadir Gecesi’nde Bir Aradaydı

Ramazan ayı boyunca iftar çadırında Haymanalılara hizmet veren Haymana Belediyesi, Cimcime Meydanında, Kadir Gecesi’nde düzenlenen bir dizi etkinliğe ev sahipliği yaptı. Belediye’nin verdiği iftar yemeği ve Kadir Gecesi programına Haymanalıların ilgisi büyüktü. Etkinliğe, Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Haymana Garnizon Komutanı Ömer SEYHAN, Haymana Müftüsü Ahmet DANIŞMAN, Haymana Belediye Meclis Üyeleri, Haymana Belediyesi Bürokratları, Muhtarlar, Haymanadaki Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları, AK Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem KANDEMİR ve vatandaşların katıldığı etkinliğin ev sahibi Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, Meclis Üyeleriyle birlikte, konukları Cimcime Meydanının girişinde karşıladı.

Tasavvuf sanatçısı Selman ÇELİK’in okuduğu Kuran’ı- Kerim tilavetiyle başlayan etkinlik, tasavvuf sanatçısı Mustafa CAYMAZ’ın okuduğu ilahilerle devam etti. İftar arası verilen etkinlik Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT’un konuşmasıyla devam etti. Davete katılan herkese teşekkürlerini sunan Başkan TURGUT konuşmasında “Cenab-ı Hakk, en büyük mucizesi olan Kur’an-ı Kerim’i, Peygamber Efendimize mübarek Kadir Gecesinde indirmiştir. Bir ömre bedel ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesini gereği gibi anlayıp hakkıyla değerlendirmenin yolu, Kur’ân-ı Kerîm’in eşsiz mesajlarını anlamaktan geçer. Bizler de bu mübarek gecede; birliğimize, beraberliğimize kast edenlere karşı vatanımızın, milletimizin dirayetini yitirmemesi için, bu ülke uğruna canlarını feda eden şehitlerimiz için, yaşanan terör saldırılarında şehit düşen vatandaşlarımız için,  ülkemizde ve dünyada, açlık, savaş ve türlü acılarla mücadele eden insanlık için dualarımızı esirgemeyelim.” dedi.

Kadir Gecesi programı Başkan TURGUT’un konuşmasından sonra sanatçılar Selam ÇELİK ve Mustafa CAYMAZ’ın okuduğu ilahiler ve semazenlerin sunduğu sema gösterisiyle sona erdi.