Tarih: 17.08.2018 10:20
Haymana’ya Bayram Müjdesi; EGO Otobüs seferleri artıyor

Haymana’ya Bayram Müjdesi; EGO Otobüs seferleri artıyor

Bu yıl başlayan Haymana-Ankara EGO otobüs seferleri bayramdan itibaren günde 2 seferden 6 sefere çıkıyor. Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna ve EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu ile yaptığı görüşmelerin ardından seferlerin artacağı müjdesini verdi.

Buna göre hâlihazırda tek araçla günde 2 kez yapılan seferler, bayramdan okulların açılacağı 17 Eylül tarihine kadar; ekstradan verilen bir otobüsün gidiş-dönüş olarak yapacağı 2 sefer ve mevcut otobüsün yaptığı seferle birlikte sefer sayısı 6’ya çıkmış olacak. Okullar açıldıktan sonra da tek otobüsle gidiş-dönüş olarak 4 sefer yapılacak. 2019 yılında okulların kapanmasıyla seferler tekrar 6’ya çıkarılacak.

Yeni sefer saatleri şu şekilde olacak;
Haymana'dan Ankara'ya: Kalkış Saatleri: 06: 45-15.00 ve 18.00.
Ankara'dan Haymana'ya: Kalkış Saatleri. 07.10- 11.30 ve 17.30.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut “Seferler başladığında zamanla artacağını ümit ettiğimizi belirtmiştik. AK Parti İlçe Başkanımız Rüstem Kandemir’le beraber, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Tuna ve EGO Genel Müdürümüz Balamir Gündoğdu ile yaptığımız görüşmelerin ardından seferlerin artacağı müjdesini aldık. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Haymana’mıza hayırlı olsun.” dedi.