Tarih: 25.03.2016 14:51
Haymana’ya Yeni Bir Z-Kütüphane Daha Kazandırıldı

Haymana’ya Yeni Bir Z-Kütüphane Daha Kazandırıldı

İçerisinde internet hizmeti olan, dijital kitap içerikleri ile ( e-kitap, z-kitap ) zenginleştirilmiş, öğrenciye dilediği zaman destek verecek kütüphaneler z-Kütüphane olarak tanımlanıyor. İçerisinde temel eserleri de barındıracak z-kütüphaneler, bilgi teknolojisi sınıfları ile kütüphaneleri bir araya getirerek okulların giriş katına konumlandırılarak öğrencilere zaman bağımsız, akşam 20.00-21.00 saatlerine kadar hizmet sağlıyor.

İlki, Haymana İstiklal Ortaokulunda açılan z-kütüphanelerin bir yenisi de Nuri Bektaş Anadolu Lisesi’nde hizmete girdi. Kütüphanenin açılış törenine; Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Haymana Garnizon Komutanı Ömer SEYHAN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver YURTDAŞ, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Musa ÖZTÜRK, Haymana İlçe Emniyet Müdürü Serdal BİLGİN, Haymana AK Parti İlçe Başkanı Rüstem KANDEMİR, Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Haymana Bölge Sorumlusu Bediha KADIOĞLU, Haymana Ziraat Odası Başkanı Halil İbrahim Balıkçı, Haymana’da görevli öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Nuri Bektaş Anadolu Lisesi Okul Müdürü Selçuk KURT’un açılış konuşmasının ardından söz alan Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver YURTDAŞ kısa zamanda yaptıkları atılımlardan ötürü Haymana Nuri Bektaş Anadolu Lisesi İdarecilerine, öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkür etti. YURTDAŞ konuşmasında Türkiye’nin 25 ilinden öğrencilerin Nuri Bektaş Anadolu Lisesi’nde eğitim gördüğünü belirterek yeni açılan bu kütüphanenin okulun kalitesini daha da arttırdığını ifade etti. Kütüphanenin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden YURTDAŞ’ın ardından, kürsüye gelen Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Musa ÖZTÜRK Ankara’da bulununan yaklaşık 2000 okulun 60 tanesinde Z-Kütüphane bulunduğunu bunlardan ikisinin ise Haymana’da yer aldığını ifade ederek Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT ve Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver YURTDAŞ’a emeklerinden ötürü teşekkür etti.

Daha sonra söz alan Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT Ankara’da yer alan 60  Z-Kütüphaneden 2 tanesinin Haymana’da olmasının çok gurur verici olduğunu ancak bununla yetinmeyeceklerini ifade ederek bundan sonra da Haymana Belediyesi olarak Haymana eğitimine katkılarının devam edeceğini söyledi.

Haymana  Kaymakamı Turan ERDOĞAN ise konuşmasında, göreve geldiklerinden beri Haymana’nın okur-yazar oranını yükseltmek için çaba sarf ettiklerini belirtti. Haymana Kaymakamlığı, Haymana Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber köy köy gezerek çocuklarımızın okuması için mücadele ettiklerini söyleyen Erdoğan, hedeflerinin Haymana’nın merkezinde de bir z- kütüphane açmak olduğunu ifade etti. Bu konuda gerek Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin gerekse İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteklerini beklediklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Nuri Bektaş Anadolu Lisesi Halk Oyunları ekibinin sunduğu gösterinin ardından kütüphanenin açılışına geçildi.