Tarih: 15.04.2015 17:16
Hüsn-i Hat Yansımaları Sergisi Açıldı

Hüsn-i Hat Yansımaları Sergisi Açıldı

Haymanalı Sanatçı Murat ATEŞ tarafından Hatt-ı Murat Kat’ı Sanatı Deri Hat Eserleri Sergisi Ankara Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonu’nda, Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT ve Ankara Büyükşehir Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Dr. Ahmet Recep TEKCAN’ın katılımlarıyla açıldı.

14 – 24 Nisan 2015 tarihleri arasında devam edecek sergide, deri sanatındaki ustalığını hat sanatına dönüştüren, ülkemizde ve dünyada bunu ilk kez gerçekleştiren Haymanalı Sanatçı Murat ATEŞ’in el emeği, göz nuruyla hazırladığı eserler görücüye çıkıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Haymana Belediyesi ve Anadolu Geleneksel El Sanatları Derneği iş birliği ile düzenlenen sergide, Kurdela kesildi, İstiklal Marşı okundu, Saygı duruşu yapıldı ardından, Mevlid-i Şerif okundu, Tasavvuf Müziği Konseri ile devam eden sergide Semazen Gösterisi, Lokum ve Gül Suyu İkramı, Plaket Dağıtımı ve kokteyl ile sona erdi.

Program da bir konuşma yapan Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT; ”Haymana Belediyesi sanata ve sanatçısına sahip çıkmayı kendisine ilke edinmiştir. Ünlü Deri ve Hat sanatçımız Murat ATEŞ; güzel eserlere imza atıyor. Haymana’mızın adını duyuruyor. Onun için desteğimiz sürecektir.” dedi. Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Dr. Ahmet Recep TEKCAN da birer konuşma yaparak, sanatçıyı kutladılar.