Tarih: 16.09.2015 10:38
İki Büyükbabanın Mutlu Günü

İki Büyükbabanın Mutlu Günü

Yeşim-Serkan TURGUT çiftinin oğlu, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT’un torunu Özdemir Efe TURGUT erkekliğe ilk adımını attı. Başkan TURGUT, sünnet düğünü sevincini yaşarken, Başkan TURGUT’un babası ünlü iş adamı Ahmet TURGUT’ta torunu Serkan TURGUT’un oğlunun yani küçük Efe’nin bu mutlu gününü görmenin tadına vardı.

     Kirveliğini ünlü iş adamı Osman Baylaz’ın yaptığı sünnet düğününün, şehit acılarını yaşadığımız günlere denk gelmesi üzerine, Turgut ailesi, ünlü sanatçıların katılacağı müzik etkinliğini kaldırarak, Kuran-ı Kerim tilaveti ve tasavvuf müzik ve semazen gösterilerine yer verdi.

Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT,   “Ülkemiz yas tutup şehitlerine ağlarken, bizim eğlence tertip etmemiz doğru olmazdı. Bu yüzden mevlid okutup, semazen gösterisi ile törenimizi tamamladık” dedi.

Ankara’da Hasbahçe’de gerçekleşen düğüne Haymana protokolü, mahalle muhtarları tam kadro yer alırken, Ankara’daki ilçe belediye başkanları ile bürokratlar ve iş adamları katıldılar.

İkramların ve takı törenin ardından Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, tüm katılımcılara teşekkür ettiğini ifade ederek, “Torunumuzun mürüvvetini görmek de bizlere nasip olur, inşallah.” dedi.