Tarih: 06.04.2018 16:16
İki Devlet Bir Millet Haymana Termal Suyunda Buluştu

İki Devlet Bir Millet Haymana Termal Suyunda Buluştu

AİTF Bakü Azerbaycan 17. Turizm ve Seyahat Fuarı 20 ülke'den 277 firmanın katılımı ile açıldı.

Fuara, Azerbaycan Medeniyet ve Turizm Bakanı Ebulfez Karayev, Dağıstan Turizm Bakanı Rabiyat Zakavova, Türkiye Kültür ve Turizm Tanıtım Müşaviri Doç. Dr. İrfan Çiftçi ve Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ve proje ekibi ; Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Öztaş,proje koordinatörü Sevil Balcı Atak, proje basın ve iletişim sorumlusu Halil İbrahim Uçak, proje mali sorumlusu Muhammet Avcı katıldılar. Açılış sonrası Başkan Turgut; Azerbaycan Turizm Bakanı Ebulfez Karayev’e Haymana termal suyu hakkında bilgi sundu. Yoğun ilgi gören Haymana standına Azerbaycan halkının yanı sıra birçok ülkeden katılımcı ziyaret etti.

Fuarın ikinci gününde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve eşi Mihriban Aliyeva ve kızı Leyla Aliyeva standları gezdiler. Leyla Aliyeva ve Turizm Bakanı Ebulfez Karayev ile bir araya gelen Özdemir Turgut termal su hakkında kendileri ile detaylı görüş alışverişinde bulundular. Özellikle Leyla Aliyeva, Özdemir Turgut tarafından kendisine takdim edilen, demo olarak şişelenerek hazırlanan termal suya büyük ilgi gösterdi. Haymana standını ziyaret eden Dağıstan Turizm Bakanı bayan Rabiyat Zakavova’ya bir gün önce açılışta kendisine hediye edilen termal suyu kullandığını ve teşekkür için tekrar Haymana standına gelerek Özdemir Turgut’a “Bu su ile bir günde daha da gençleştim.” esprisinde bulundu.

Fuar hakkında değerlendirmede bulunan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut “İki devlet bir millet olarak Azerbaycan halkının bize gösterdiği ilgiden memnun kaldık. Fuar çok başarılı geçti. Mayıs ayında Azerbaycan’da yapılacak termal sempozyumuna Azerbaycan Turizm Bakanı Haymana Belediyesi proje ekibini özellikle davet etti. Emeği geçenlere teşekkür ederim.” dedi