Tarih: 01.06.2019 01:12
Kadir Gecesi programına ilgi büyüktü

Kadir Gecesi programına ilgi büyüktü

Haymana Belediyesi her yıl olduğu bu sene de Kadir Gecesi dolayısıyla bir program düzenledi. Kültür Merkezinde gerçekleşen programa Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, AK Parti ve MHP Meclis Üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu başkanları, şehit aileleri, gaziler, emniyet mensupları ve vatandaşlar katıldı.

İftar yemeği Başkan Turgut’tan

Haymanalılar’ın yoğun ilgi gösterdiği programın iftar yemeği bu yıl da Başkan Turgut tarafından verildi. İftar yemeğinden sonra edilen duanın ardından bir konuşma yapan Başkan Turgut gösterdikleri yoğun ilgi için vatandaşlara teşekkür ederek “Bugün burada bizlerle olan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Özellikle şehit ailelerimize ve gazilerimize aramızda oldukları için şükranlarımı sunuyorum. Onların hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Bu mübarek gecede hep birlikte dualarımızı edeceğiz. Allah’tan ülkemiz ve milletimizin birlik beraberliğinin daim olduğu nice kadir geceleri nice bayramlar nasip etmesini dileyeceğiz. Kadir geceniz mübarek olsun diyor bu vesileyle yaklaşan Ramazan Bayramınızı da şimdiden kutluyorum.” dedi.

Ünlü hocalar kalplere dokundu

Fazlı Çoban (Kasidehan-mevlidhan), M.Şevket Bayram (İlahi Sanatçısı), Hafız Abdurrahman Ayaz (Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Millet Camii İmam Hatibi) ve Mansur Sağır (Ankara Ahmet Hamdi Akseki İmam Hatibi) gibi birbirinden önemli hocaların okudukları ve Haymanalıların kalplerine işleyen Kuran-ı Kerim tilaveti, mevlid, ilahi ve duaların ardından program sona erdi.