Tarih: 09.12.2016 13:31
Kaymakam’a Tam Kadro Uğurlama

Kaymakam’a Tam Kadro Uğurlama

Yaklaşık 3,5 yıldır Haymana’da görev yapan ve İçişleri Bakanlığı kararnamesiyle Afyon’un Çay ilçesine atanan Kaymakam Turan Erdoğan için 08.12.2016 tarihinde Midas Termal Otel’de veda yemeği düzenlendi. Başta Haymana İlçe Jandarma Komutanı Ömer SEYHAN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT olmak üzere Haymana’daki kamu kurumlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşu yetkilileri, oda başkanları ve muhtarlar tam kadro yemeğe katıldı.

Haymana belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Turan Erdoğan için hazırlanan slayt gösterisi ilgiyle izlendi.  Slayt gösterisinin ardından bir konuşma yapan Haymana Muhtarlar Derneği Başkanı Abdülkadir BEŞKAYA, “Sayın Kaymakamımızın biz muhtarlara gösterdiği ilgi ve alakayı unutmayacağız. Haymanamız için gitmesi bir kayıptır. Ancak devlette devamlılık esastır. Sayın kaymakamımıza yeni görev yerinde başarılar diliyoruz.” Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT ise, Kaymakam Turan ERDOĞAN’ı fahri Haymanalı olarak gördüklerini ifade ederek görev süresi boyunca tıpkı bir Haymanalı gibi Haymana için özveriyle çalıştığını belirtti. Turgut konuşmasında “İnşallah yeni gelecek kaymakamımızla da aynı uyumu yakalar Haymana için çalışmaya devam ederiz. Sayın Kaymakamımız Turan Erdoğan’a yeni görev yerinde ve bundan sonraki hayatında başarılar ve mutluluklar diliyoruz. Kendisini her zaman Haymanamıza bekliyoruz.” diye konuştu.

Daha sonra kürsüye çıkan Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN “3,5 yıldır görev yaptığım Haymana’dan güzel duygular, güzel anılar ve dostluklarla ayrılıyorum. Belediye Başkanımız, bürokratlarımız, sivil toplum örgütü başkanlarımız ile bir ahenkle çalıştık. Özellikle eğitime çok önem verdim. Çünkü az önce ki slaytta da gördüğünüz gibi ben de Ardahan HANAK’ın Haymana’nın Altıpınar, Emirler, Soğulca gibi bir köyünde doğdum.  Liseye giderken her gün 3-4 kilometreyi yayan yürüdüm onun için her şeyin başı eğitim, eğitim, eğitimdir. Bundan sonra Afyon’un Çay ilçesinde görevliyim. Orayı da kardeş ilçeniz olarak görebilirsiniz, kapım her Haymanalıya açık, kendim de her tatilde mutlaka Haymana’ya uğrayacağım. Dedi.

Gece Kaymakamlık personeli ve Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut’un Kaymakam Turan Erdoğan’a hatıra hediyelerini vermesinin ardından sona erdi.