Tarih: 08.09.2015 13:18
Mahalleler Arası Futbol Turnuvasında Dostluk Kazandı

Mahalleler Arası Futbol Turnuvasında Dostluk Kazandı

Haymana Belediye Spor Kulübü tarafından düzenlenen, 18 takımın katıldığı ve 5 hafta süren “Mahalleler Arası Futbol Turnuvası” sona erdi. Gedik Spor ve Eski Kışla Spor arasında yapılan final maçı büyük çekişmelerle geçti ve turnuvanın şampiyonu penaltı atışları sonucunda Gedik Spor oldu.

Özellikle kadınların ve çocukların büyük ilgi gösterdiği futbol şöleninde dostluk kazandı. Hiçbir aksaklığın yaşanmadığı, birlik ve beraberliğin gözler önüne serildiği turnuvaya Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, belediye meclis üyeleri ve mahalle muhtarları ile çok sayıda taraftar katıldı.

Turnuvanın başarıyla tamamlanmasında emeği geçen Haymana Belediye Spor Kulübü Başkanı Atilla SÜSLÜ, Teknik Direktör Erkan ÖZTÜRK, Düzenleme Komitesi Başkanı Ali AKALIN ve Ünlü İş Adamı Levent ÇİÇEK taraftarlardan büyük alkış topladı. Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT finalist olan Gedik Sporu ve Eski Kışla Sporu Cumhuriyet altını ile ödüllendirdi. Gedik Sporlu futbolcular dayanışma örneği göstererek kazandıkları ödülleri takımdaki maddi durumu kötü olan arkadaşlarına hediye ettiler.

Final maçı öncesi konuşma yapan Başkan TURGUT; ”18 takımın katıldığı ve 5 hafta süren bu turnuvada dostluk kazandı. Turnuva boyunca hiçbir sorun yaşanmaması bizleri çok sevindirdi. Bu anlamlı turnuvayı düzenledikleri için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Final maçı sonrası konuşma yapan Kaymakam ERDOĞAN; ” Dostluk içerisinde geçen, büyük bir mücadelenin sergilendiği bu turnuvada halkımızın iç içe olması beni çok sevindirdi. Böyle organizasyonların devamı için spor tesislerimize gerekli yatırım yapılacaktır.” dedi.